Zdjęcia ślubne – cóż to takiego?

Zdjęcia ślubne – cóż to takiego?

Zdjęcia Ślubne

Dla większość z nas hasło „zdjęcia ślubne” kojarzy się przede wszystkim ze zdjęciami zrobionymi podczas ślubu w kościele. Jest to oczywiście poprawne skojarzenie, choć nie do końca. Zakres bowiem znaczeniowy tych dwóch terminów jest znacznie szerszy.

Zobaczy zatem, co jeszcze może kryć się pod tym dwuwyrazowym hasłem. Idąc chronologicznie „zdjęcia ślubne Łódź” mogą oznaczać fotografie obojga narzeczonych wykonane jeszcze przed ślubem w szeroko pojętym okresie zaręczynowym. Należeć więc będą do nich zdjęcia wykonane na przykład na randkach, podczas wspólnych spacerów i przy innych tego rodzaju okazjach.
Następnie, zdjęcia ślubne oznaczać mogą fotografie wykonane w czasie bezpośrednio poprzedzającym ceremonię ślubu, a więc podczas na przykład strojenia domu panny młodej, ubierania się narzeczonych, błogosławieństwa rodziców i tak dalej. W następnej kolejności, fotografiami ślubnymi mogą być, jak już o tym zostało wspomniane, zdjęcia wykonane podczas samego ślubu oraz w czasie składania życzeń i wręczania prezentów parze młodej. Ponadto, zdjęciami ślubnymi są również i te, zrobione podczas zabawy weselnej, oraz te, które wykonane zostają w czasie tak zwanej sesji zdjęciowo – plenerowej państwa młodych.

Pamiętać należy, że, aby zdjęcie mogło nosić zaszczytną nazwę zdjęcia ślubnego, to musi ono zawierać jeden z dwóch elementów: pierwszym są państwo młodzi, drugim natomiast ich goście weselni.

Dodaj komentarz