Zastosowanie dźwigów

Dźwigi jako urządzenia mają różnorodne zastosowania i są wykorzystywane w różnych celach przed podmioty z rozmaitych sektorów gospodarki. Popyt na usługi dźwigowe jest jednak najwyższy w dwóch obszarach gospodarki, a mianowicie w budownictwie oraz w szeroko pojętym transporcie.
Do czego możemy wynająć dźwig?
W obu tych branżach istnieje spore zapotrzebowanie na tego typu usługi, jak np. wynajem dźwigów ze względu na to, że dla wielu czynności konieczne jest zastosowanie omawianych maszyn. Wykorzystanie możliwości dźwigów w branży budowlanej opiera się przede wszystkim na pionowym i poziomym przemieszczaniu ciężkich ładunków w obrębie placu budowy. Wśród przenoszonych obiektów dominują przede wszystkim materiały budowlane, elementy instalacji o sporej wadze i gabarytach, a także inne urządzenia, które są oczywiście znacznie mniejsze i lżejsze od dźwignic dokonujących tych wszystkich przemieszczeń. W przypadku branży transportowej, która jest zawsze ściśle powiązana z zagadnieniami logistyki dźwigi służą przede wszystkim do tego do załadunku i rozładunku o charakterze masowym. Rozmiary dźwigów wykorzystywanych przy tego typu zastosowaniach potrafią być naprawdę imponujące. Szukając jakiegoś elementu wspólnego między omawianymi przykładami można wskazać na to, że w obu tych sektorach dominującą liczbę podmiotów korzystających z usług dźwigowych stanowią w znacznej mierze klienci biznesowi, a dokładniej rzecz biorąc osoby prowadzące działalność gospodarczą.
Klienci indywidualni znacznie korzystają z wynajmu dźwigów zauważalnie rzadziej, ale to rzecz jasna nie oznacza, że w tym segmencie rynku nie ma zapotrzebowania na takie usługi. Po prostu osoby fizyczne potrzebują maszyn budowlanych głównie do wykonania pojedynczych zleceń o charakterze krótkoterminowym. W przypadku firm mamy do czynienia z zastosowaniami o nieco bardziej czasochłonnym charakterze.