Zapinki stosowane w przemyśle meblarskim, brukarskim i nie tylko

Zapinki stosowane w przemyśle meblarskim, brukarskim i nie tylko

W wielu dziedzinach przemysłu stosowane są bandownice. Najczęściej są to urządzenia, które wykorzystują taśmy polipropylenowe. Te taśmy muszą zostać odpowiednio zabezpieczone. Najlepszą możliwością na rynku są obecnie zapinki druciane, które służą do zapinania taśmy polipropylenowej.

Zapinki do wiązania taśmy polipropylenowej stosowane w pakowaniu

zapinki druciane do taśmyKoszt takich zapinek wcale nie jest wysoki. 1000 sztuk zapinek drucianych można zakupić w internecie już za około 130 zł. Zapinki powinny być wykonane z solidnego drutu o wysokiej jakości, który będzie dobrze zabezpieczał taśmę polipropylenową. Wiadomo, że rodzaj i wielkość zapinki drucianek musi być wybrany odpowiednio do szerokości oraz rodzaju taśmy używanej do wiązania różnych elementów. W sprzedaży dostępne są np. zapinki druciane o szerokości ok. 19 mm. Taśma PP bardzo dobrze zastępuje tzw. bednarkę stalową. Nie traci tu na wytrzymałości ani na swojej wydajności. Dlatego zapinki druciane do taśmy wykorzystywane są w wielu branżach przemysłu. Przede wszystkim zapinki druciane wykorzystywane są w przemyśle opakowaniowym. Chodzi tu przede wszystkim o opakowania dla przedmiotów ciężkich, które trudno byłoby zapakować w tradycyjny sposób. Zapinki idealnie sprawdzają się w ręcznym, ale i maszynowym pakowaniu różnych ładunków. Nie ma znaczenia tutaj grubość, wielkość, długość takich ładunków, bo zapinki będą bardzo dokładnie trzymać całą taśmę i zabezpieczać ładunek.

Zapinki sprawdzają się również w paletowaniu różnych elementów, więc są bardzo przydatne w magazynach wielu przedsiębiorstw przemysłowych. Dodatkowo zapinki można stosować w przemyśle drzewnym. Dzięki nim można bardzo dobrze zabezpieczyć różnej wielkości bale drewna, a nawet do pakowania parkietów drewnianych. Dodatkowo zapinki druciane stosowane są w przemyśle meblarskim, brukarskim i nie tylko.