Zamontuj okna i dobierz rolety!

Zamontuj okna i dobierz rolety!

rolety

W Lublinie mamy szeroki wachlarz firm sprzedających i montujących okna pcv, okna drewniane, a także dobrane do nich żaluzje, rolety wewnętrzne czy też rolety dzień-noc. Szeroki wybór okien pozwala nam znaleźć okna, które są dostosowane do naszych oczekiwań.

Rolety uchronią nas przed zbędnym światłem

Mimo, że najpopularniejsze są okna o standardowych kolorach takich jak biel czy brąz to zdarzają się klienci, którzy poszukują o wyjątkowych kształtach i kolorach – zielony, niebieski. Klienci mogą również wybrać okna wykonane z wyznaczonego typu drewna oraz zaledwie zdobione drzewem.W przypadku okien pcv istnieje możliwość zakupienia okien w kolorze niestandardowym takim jak zielony czy żółty, inaczej sprawa ma się z oknami drewnianymi, wybór ten jest ograniczony do barw drewna. Obecnie na rynku sprzedaje się więcej okien pcv niż okien drewnianych, jednym z tego powodu jest cena, są one o około 10% – 15% tańsze, bardziej odporne na działania czynników atmosferycznych.

roletyZaletą tych okien jest również dźwiękoszczelność, sprawiają one, że po zamknięciu okna w pomieszczeniu nie słychać odgłosów z zewnątrz, czego nie możemy przypisać oknom drewnianym. Jedną z najlepszych zalet okien pcv jest to, że nie trzeba ich konserwować, wystarczy je regularnie czyścić, co z przypadku okien drewnianych jest niemożliwe, okna te muszą być konserwowane nawet i dwa razy do roku. Szczelność jest i owszem dużą zaletą, ale pamiętajmy, że zbyt duża szczelność może powodować nagromadzenie się zbyt dużej wilgotności, może być zaburzona cyrkulacja powietrza w pomieszczeniu, może spowodować, że pojawi się grzyb. Producenci znaleźli na to sposób i jest możliwość montowania nawiewników.

Jeśli chodzi o aspekt ekologiczny, to okna pcv w 100% nadają się do ponownego przetworzenia ale do ich produkcji nie jest używany plastik z recyklingu, okna drewniane są wręcz określane jako ekologiczne i zgodne z naturą, choć nie wspomina się o lakierach do ich konserwacji, które do ekologicznych nie należą.