Zalety stosowania oleju konopnego

Zalety stosowania oleju konopnego

Wytwarzany z konopi olej jest uważany za jeden z najcenniejszych dla zdrowia tłuszczy roślinnych. Jest on tłoczony z nasion konopi siewnej, która pochodzi z polskich upraw. Stanowi bogate źródło aminokwasów, witamin, składników mineralnych oraz kwasów omega-3 oraz omega-6. Warto poznać także inne zalety stosowania oleju konopnego, a także dowiedzieć się nieco więcej na temat tego, w jaki sposób należy go spożywać.

Poznajemy właściwości oleju tłoczonego na zimno

olej konopny tłoczony na zimnoDostępne na rynku oleje konopne są tłoczone w temperaturze, która nie przekracza trzydzieści pięć stopni Celsjusza. Tłoczenie a miejsce na bieżąco, a odbiorcy otrzymują taki olej po krótkim czasie od jego wytłoczenia. Część olejów jest produkowanych bez filtrowania oraz oczyszczania, co pozwala na zachowanie wartości odżywczych. Warto stosować wysokiej jakości olej konopny tłoczony na zimno. Taki olej ma dwie główne zalety, które powodują, że jest on tak doceniany przez specjalistów z dziedziny odżywiania. Pierwszą zaletą jest wysoki poziom wielonasyconych kwasów tłuszczowych, które mogą stanowić nawet osiemdziesiąt procent produktu. Oprócz tego niezwykle istotnym aspektem jest proporcja kwasów omega-6 do omega-3, która w tym przypadku wynosi 3:1 i jest uznawana za wzorcową wg potrzeb organizmu ludzkiego. Przekłada się ona na znacznie lepsze funkcjonowanie organizmu.

Dzięki prawidłowej proporcji kwasów omega, olej konopny pozwala na przywrócenie równowagi Niezbędnych Nienasyconych Kwasów Tłuszczowych. Są one niezwykle istotne dla prawidłowego rozwoju organizmu w czasie dzieciństwa i dorastania, a także dla zachowania zdrowia przez dorosłe osoby. Kwasy omega-3 mają bowiem działanie przeciwzapalne, a ich zawartość w oleju konopnym jest doskonała pod względem proporcji.