Zakupy odzieży z głową

Zakupy odzieży z głową

Bluza z nadrukiem

Kupujemy t-shirty bawełniane z nadrukiem, koszulki bawełniane z nadrukiem, a może t-shirty z nadrukiem na zamówienie, bluzy z własnym nadrukiem na zamówienie, kupujemy ciągle i coraz coraz więcej. Jak ograniczyć robienie zakupów?

Zakupy – rób je z głową!

Bluza z nadrukiemPosiadając mniejszą ilość ubrań, mamy nad nimi kontrole, są one zadbane, mają swoje miejsce w szafie. Wszystko jest ładne i wyprasowane. No i jedna najważniejsza rzecz wszystko nosimy i wszystko ma swoją rolę w naszej szafie. Nie wszytko kręci się wokół ubrań, wydatki są też potrzebne w innych dziedzinach życia: muzyka, książki, jedzenie. Kupujmy ubrania tylko wtedy, gdy naprawdę czegoś potrzebujemy, kiedy coś nam się podoba, a nie wtedy kiedy mamy kaprys. Uniwersalizm, kupowanie rzeczy pasujących do innych ubrań jest oszczędnością czasu i pieniędzy. Zdrowy rozsądek przede wszystkim, bądźmy poważni nie potrzebujemy aż tak wiele, szkoda pieniędzy na ubrania których i tak nie nosimy. Robienie zakupów z głową, nie wtedy kiedy mamy gorszy dzień, jesteśmy smutni i lecimy do sklepu aby najnormalniej w świecie poprawić sobie zepsuty humor. Na zakupy idźmy wypoczęci, pewni tego co chcemy kupić i osiągnąć, z listą zakupów w ręku. Prowadzenie swojego miesięcznego, rocznego budżetu pomoże nam również zaplanować pewne wydatki i nie przekroczyć pewnego pułapu. Podzielmy sobie kartkę na takcie działy jak jedzenie, rachunki, ubrania i dodatki, samochód, wyjścia z przyjaciółmi, książka i muzyka. I raz w miesiącu wpisujmy swoje paragony do danego działu, pozwoli nam to całkowicie siebie kontrolować. Jeśli stwierdzimy, że w którymś dziale np. muzyka i książka należałoby zainwestować, to świadomie jesteśmy w stanie określić z którego działu,, zabrać: a do którego ,, dołożyć”. Wpisujmy każde wydatki zaczynając od zwykłej bułki za kilka groszy, a nawet kupno biletu komunikacji miejskiej, z takim małych wydatków składa się nasz budżet.

Tylko tak zaplanujemy nad nim, sumiennie wypełniając listę. Dostaniemy wtedy tygodniowy, miesięczny i roczny obraz naszych wydatków i nawet nie jest wykluczone, że pozwoli nam zaoszczędzić.