Zaawansowany system rekuperacji

Zaawansowany system rekuperacji

Instalacje wentylacji mechanicznej często bardzo obciążają systemy grzewcze, gdyż skutecznie wyciągają powietrze z pomieszczenia, tym samym powodując zauważalne spadki temperatury. By zminimalizować takie działanie, wiele systemów wentylacji posiada wbudowane podsystemy odzyskujące temperaturę z usuwanego powietrza.

Najnowocześniejsze systemy odzyskiwania ciepła

rekuperacja pruszcz gdańskiSystem odzyskiwania ciepła w wentylacji mechanicznej nazywany jest rekuperatorem, a w zależności od jego konstrukcji i jakości może mieć znacznie odmienną jakość i wydajność. Standardowe urządzenia rekuperacyjne są całkiem skutecznymi metodami na zminimalizowanie utraty ciepła w pomieszczeniach, i nie muszą być zamieniane na inne rodzaje sprzętu przez cały czas funkcjonowania. Starsze wersje mechanicznej wentylacji nie posiadają jednak takiego akcesorium, i właściciele obiektów którzy chcą je zastosować muszą zaopatrzyć się w nie samodzielnie. Na szczęście, w ofertach każdego producenta sprzętu klimatyzacyjnego znajduje się również rekuperacja Pruszcz Gdański, gdzie mieści się siedziba jednego z najbardziej rekomendowanych krajowych producentów sprzętu klimatyzacyjnego i wentylacyjnego, ma wiele punktów w których można dostać najróżniejsze warianty urządzeń rekuperacyjnych. W większości przypadków są one dość uniwersalne, i pasują do każdego rodzaju wentylacji mechanicznej.

W rzadkim przypadku należy dopasować rekuperator do wariantu wentylacji, z racji obecności urządzeń niestandardowych lub konstrukcji utrudniającej zastosowanie rekuperatorów. W dużych obiektach usługowych potrzeba natomiast kilku takich urządzeń, ulokowanych zazwyczaj przy wylotach kanałów wentylacyjnych, gdyż sama wentylacja jest tam bardzo rozległa, a jedno urządzenie nie będzie w takich warunkach działać optymalnie.