Wytrzymałe zadaszenia tarasów

Wytrzymałe zadaszenia tarasów

Jeżeli posiadamy w domu taras, to przeważnie wykorzystujemy go do opalania, relaksowania się lub spędzania czasu z rodziną i znajomymi przy stole z pysznym jedzeniem. Chociażby z tych względów warto pomyśleć o jego zadaszeniu.

Co nam daje zadaszenie tarasu?

zadaszenia tarasówPrzebywanie na słońcu jest przyjemne, ale pod warunkiem, że temperatura nie przekracza trzydziestu stopni. W takich warunkach z pewnością nikt nie spędza czasu na nieosłoniętym tarasie, bo to może się skończyć udarem mózgu. W takich warunkach konieczne są zadaszenia tarasów, które doskonale chronią nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale też zmniejszają odczucie gorąca. Taką konstrukcję można postawić na każdym tarasie, ponieważ ich projekty są indywidualnie wykonywane przez producentów. Nie musimy się też martwić ich montażem, ponieważ wykonują go za nas fachowcy, który najlepiej się na tym znają. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów zadaszeń, ale właściciele domów jednorodzinnych najczęściej wybierają pergole, ponieważ są praktyczne i uniwersalne. Podstawą ich konstrukcji są profile wykonane ze specjalnego rodzaju aluminium, które cechuje się dużą wytrzymałością i odpornością na czynniki atmosferyczne. Choć może ona wyglądać na zbyt cienką, to są to tylko pozory, ponieważ cała konstrukcja jest zaprojektowana w taki sposób, aby wytrzymać spore obciążenia. Zadaszenia tarasowe mogą mieć dach ze specjalnej wielowarstwowej tkaniny technicznej lub z ruchomych paneli aluminiowych, które posiadają płynną regulację kąta nachylenia.

Montaż całej konstrukcji zabiera maksymalnie kilka dni, zatem w dowolnym momencie można zlecić jej wykonanie. Na polskim rynku działa kilka firm, które specjalizują się w takich zadaszeniach i są ceniona za swoje projekty także za granicami kraju.