Wypożyczalnia samochodów – czy to dobry pomysł na biznes w Warszawie?

Wypożyczalnia samochodów – czy to dobry pomysł na biznes w Warszawie?

wynajem busa

W Polsce istnieje pewnego rodzaju nisza rynkowa. Z jednej strony spowodowane jest to brakiem zainteresowania, a z drugiej potrzebą posiadania dużego, własnego wkładu finansowego. Mowa jest oczywiście o wypożyczalni aut. O ile w Europie Zachodniej, czy w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej wypożyczalnie samochodów są częstym zjawiskiem, o tyle w naszym kraju jest to zjawisko marginalne.

Aby założyć tę formę działalności gospodarczej potrzebny jest bardzo duży kapitał, gdyż niezbędny zakup większej ilość samochodów to ogromne koszty. Oczywiście samochodów różnego segmentu, od małych (Fiat Punto), przez kompaktowe (Volkswagen Passat) oraz sportowe i kabriolety (Jagura XK, Toyota MR2), aż po luksusowe (Mercedes klasy S).
Drugą, lecz chronologicznie pierwszą sprawą jest rozpoznanie rynkowe pod kątem zapotrzebowania na wypożyczalnie samochodów w Warszawie. Mimo dużej atrakcyjności naszego kraju (Kraków został wybrany najlepszym turystycznym miastem Europy) popyt na tego typu usługę jest mało prawdopodobny. W Polsce wypożyczalnie aut, swoją ofertę kierują głównie na imprezy okolicznościowe, takie jak wesela, studniówki, czy wieczory panieńskie i kawalerskie, nie zaś na turystów. Przyjezdni, czy to z innych regionów Polski, czy też zza granicy, korzystają raczej z własnego samochodu, ewentualnie z publicznego środka transportu lub taksówek.

W Polsce firm zajmujących się wypożyczaniem aut można policzyć na palcach jednej ręki.

Dodaj komentarz