Wypełnienie poduszki antywstrząsowej

Wypełnienie poduszki antywstrząsowej

Generalnym wskazaniem lekarzy w zakresie właściwego rozwoju niemowląt, jest brak w dziecięcym łóżeczku akcesoriów takich jak poduszki. Nie oznacza to jednak, że niemowlę podczas swoich pierwszych tygodni życia nie korzysta z poduszek, ale zwykle są to produkty zdecydowanie różniące się od standardowych poduszek znajdujących swoje zastosowanie w naszych łóżkach.

Bezpieczne poduszki do wózka

bezpieczna poduszka antywstrząsowa minkyJedną z sytuacji, gdzie bardzo często swoje zastosowanie znajduje poduszka dla niemowlaka, jest podróż wózkiem. Jak pewnie zdecydowana większość osób wie, kiedy wózek jedzie po różnym podłożu, dziecko odczuwa większe lub mniejsze wstrząsy, które mogą niekorzystnie wpływać nie tylko na komfort bobasa, ale również i jego bezpieczeństwo. Poduszki, które znajdują swoje zastosowanie w dziecięcych wózkach, nazywane są poduszkami antywstrząsowymi. Produkty te cechują się określonymi rozmiarami – zdecydowanie mniejszymi niż standardowe poduszki – a także kształtem, który znacząco odbiega od dobrze znanego nam prostokąta. Ze względu na fakt, iż poduszki te wykonywane są przez różnych producentów, możemy mieć do czynienia z produktami charakteryzującymi się różnym wypełnieniem. Zawsze jednak bezpieczna poduszka antywstrząsowa minky będzie obszyta tkaniną, która nie powoduje podrażnień na skórze dziecka, a dodatkowo jest bardzo przyjemna w dotyku. Jest to bardzo ważny aspekt w przypadku dzieci, który często decyduje o łatwości zasypiania.

Kiedy chcemy dokonać zakupu poduszki antywstrząsowej, dobrym rozwiązaniem będzie sprawdzenie oferty produktów proponowanych nam przez sklepy specjalizujące się w sprzedaży produktów wykorzystywanych podczas opieki nad dziećmi. Często poduszki tego typu sprzedawane są w atrakcyjnych zestawach uwzględniających również, np. kocyk do wózka.