Wynajem domków w górach – początek

Wynajem domków w górach – początek

Domki w górach

Jakiś czas temu zacząłem zastanawiać się, jak dobrze zainwestować dobrze pieniądze, żeby mi się w miarę szybko zwróciło. Z racji tego że lubiłem pojechać od czasu do czasu na Zakopanego pomyślałem, że dobrym pomysłem mogłoby być zainwestowanie swoich pieniędzy w rynek wynajmu pokoi bądź po prostu noclegi.

Gdzie wynająć domek w górach?

Domki w górachJuż kiedyś w porywie kupiłem działkę 5km od Zakopanego. Niedawno właśnie skończyłem spłacać kredyt za niego, więc działka była już całkowicie moja. Kolejnym problemem na jaki natrafiłem był pomysł, w jaki sposób zagospodarować działkę. Czy może lepiej byłoby zainwestować pieniądze w luksusowe apartamenty czy zwykłe domki zakopane w górach. Wybór padł na drugą opcję. Więc zamówiłem ekipę, która miała mi postawić początkowo 5 domków i 3 altanki dla spędzania czasu pod chmurką. Budowa trwała ok 2 miesiące, ale już tydzień po otwarciu miałem pełne obłożenie i rezerwacje na 2 tygodnie w przód. Był to właśnie sezon letni. Podekscytowany tym zyskiem bez zastanowienia ponownie wynająłem firmę i rozpoczęła się budowa kolejnych 10 domków. Miejsca mi jeszcze zostało na 5 ale cena za domek ok dwadzieścia tysięcy złotych była ceną wysoką więc więcej niż 10 nie mogłem wybudować. Połowa z nich i tak została postawiona za pieniądze z kredytu jaki dostałem na rozwój działalności. Ryzykowałem wiele ale byłem przekonany, że nie stracę na tym ani złotówki. Nie pomyliłem się. Szczególnie, gdy nastał sezon zimowy. Niedalekie położenie stoku narciarskiego z wyciągiem spowodowało, że masa ludzi chciała wynająć domek właśnie u mnie. Szczególnie, że starałem się zachować standard na jak najwyższym poziomie przy stosunkowo niskich cenach.

Poprzez przypadek, że kiedyś kupiłem działkę właśnie w tym miejscu po okazyjnej cenie stałem się właścicielem jednego z najbardziej pożądanych domków w pobliżu Zakopanego.