Wykorzystanie cewników w medycynie

Wykorzystanie cewników w medycynie

 

Od kilku lat pracuję w firmie, która zajmuje się wykonywaniem urządzeń stosowanych w chirurgii, stomatologii oraz innych branży medycznych. Moja praca polega na kontroli jakości, która jest niezbędnym elementem produkcji, gdyż każda nieścisłość oraz wada w urządzeniu może sprawić, że cała seria produktu może zostać wycofana ze sprzedaży i użytku.

Cewniki odsysające wykorzystywane w zabiegach

cewnik do odsysaniaOdpowiedzialność w mojej pracy polega na skrupulatnym sprawdzaniu, czy wykonywane przez nas elementy do urządzeń wykorzystywanych w medycynie są zrobione z najwyższą starannością. Doskonale zdaję sobie sprawę, że aparatura wykorzystywana podczas zabiegów w szpitalach oraz jednostkach medycznych, musi spełniać odpowiednie kryteria i być niezawodna, ponieważ wszelkie zaniedbania mogą doprowadzić do śmierci pacjenta. Ostatnio opiniowałem cewnik do odsysania, który jest wykorzystywany w zabiegach płucnych. Aby dany cewnik został dopuszczony do obrotu, musi być wykonany ze sterylnego materiału PCV, który jest niezwykle elastyczny i cechuje się wysoką odpornością na załamania, skręcenia itp. Ponadto, każda taka rurka musi mieć odpowiednią nakładkę kolorystyczną, która jest ważna podczas podłączania cewnika do aparatury, gdyż świadczy ona o rozmiarze. Warto wiedzieć, że każdy taki cewnik jest docelowo wykonywany do określonych czynności, dlatego nie można używać cewników odsysających wydzielinę górnych dróg oddechowych do np. odsysania śliny podczas zabiegów stomatologicznych.

Aby móc prowadzić sprzedaż urządzeń oraz akcesoriów medycznych należy posiadać odpowiednie upoważnienia, które świadczą o posiadaniu uprawnień oraz trzymaniu się określonych norm. Podobnie każdy produkt, który sprzedajemy, ma komplet niezbędnych dokumentów, atestów i certyfikatów.