Wyjątkowe ciastka owsiane

Wyjątkowe ciastka owsiane

Każdy z nas czasem chce zjeść coś słodkiego żeby podnieść sobie poziom cukru czy poprawić humor. Najczęściej sięgamy po czekoladę albo ciastka. Składników czekolady nie zmienimy, ale ciastek z całą pewnością tak i to na zdrowsze.

Co zawierają ciasteczka owsiane?

ciastka owsianeW sklepach spożywczych i cukierniach znajdziemy mnóstwo ciastek, które najczęściej zawierają biały cukier lub jego zamiennik w formie słodzików. Obie substancje są niezdrowe, więc warto z nich zrezygnować. Na szczęście znajdziemy też ciastka owsiane, które są uważane za jedne z najzdrowszych. Można je kupić, albo samodzielnie przygotować w domu, bo są bardzo proste. Przede wszystkim składają się płatków owsianych lub ich zmielonej wersji czyli mąki owsianej. Do ich przyrządzenia potrzeba jeszcze jajek, nieco mąki, szczypta proszku do pieczenia i dowolne bakalie. Tak naprawdę poza owsem, może się w nich znaleźć dowolna ilość składników takich jak pestki, orzechy, suszone owoce czy wiórki kokosowe. Wystarczy wszystkie składniki wymieszać, dodając jeszcze nieco tłuszczu i można formować kółka na blasze i wkładać na kilkadziesiąt minut do piekarnika. Takie ciasteczka mogą zachować świeżość i chrupkość nawet przez kilka tygodni, pod warunkiem, że będą przechowywane w szczelnie zamkniętym pojemniku. Świetnie się nadają jako przekąska, drugie śniadanie czy poczęstunek dla gości do kawy. Ich wykonanie zajmuje kilka chwil, a smakują wyśmienicie. Mogą jej jeść dzieci, osoby na diecie czy przeciętne łakomczuchy słodyczy.

Poza ciastkami owsianymi znajdziemy jeszcze mnóstwo innych rodzajów zdrowych słodyczy. Mogą one być wykonane z mąki ryżowej, z płatków jaglanych czy drożdżowych. W cukierniach i sklepach, kilogram takich ciastek kosztuje około kilkunastu złotych, a robiąc je samodzielnie, zapłacimy jeszcze mniej.