Wygodne zraszanie ogrodu

Wygodne zraszanie ogrodu

Podlewanie ręczne ogrodu może być męczące, a już z pewnością zabiera nam dużo cennego czasu. Nie zawsze też bywa efektywne. Warto zatem zastanowić się nad instalacją systemu nawadniającego w ogrodzie, który to wykona całą pracę za nas.

Linie nawadniające i zraszacze w ogrodzie

zraszacze HunterDlaczego ręczne podlewanie wężem ogrodowym nie jest najlepszym sposobem na zapewnienie roślinom odpowiedniej dawki wody? Chcąc nie chcąc, najczęściej podlewamy rośliny zbyt obficie, co w najgorszym wypadku prowadzi do gnicia korzeniu, jednak dużo częściej po prostu narażamy się na niepotrzebnie wysokie rachunki za wodę. Inna sprawa, że podlewając nagrzaną od słońca glebę sprawiamy, że większość wody po prostu wyparuje, zamiast zostać wykorzystana przez rośliny. Najlepszym czasem na podlewanie byłyby godziny nocne lub bardzo wczesne poranki, kiedy ziemia jest wychłodzona, a parowanie ograniczone do minimum. Kto jednak potrafi zmobilizować się do nocnego podlewania ogrodu? Z tych właśnie powodów automatyczne systemy nawadniające cieszą się coraz większym zainteresowaniem wśród właścicieli ogrodów. Podlewaniem trawnika zajmą się odpowiednio zaprogramowane zraszacze Hunter – firmy, która jest jedną z najlepszych na rynku. Zraszacze wynurzalne lub niewynurzalne, obrotowe lub statyczne, możliwości jest naprawdę wiele. Poszczególne modele mogą różnić się także zasięgiem zraszania, dlatego najlepiej będzie nanieść poszczególne urządzenia oraz linie kroplujące na plan ogrodu w taki sposób, aby ich zasięgi delikatnie na siebie zachodziły. Pozwoli to na optymalne i równomierne zasilenie w wodę całej powierzchni ogrodu.

System nawadniający ogród może być uruchamiany przez nas manualnie, ale może być również zaopatrzony w programator (sterownik), który będzie aktywował poszczególne sektory zgodnie z zaprogramowanymi przez nas ustawieniami. Na dodatkowe oszczędności pozwoli zamontowanie czujnika deszczu oraz czujnika wilgoci.