Wybór produktów bez glutenu

Wybór produktów bez glutenu

Każda osoba chorująca na celiakię albo mająca nietolerancję glutenu wie doskonale, iż jego spożywanie może prowadzić nie tylko do okropnych bóli brzucha, ale również o wiele gorszych powikłań. Dlatego warto decydować się na produkty, które nie zawierają tego składnika. To nie jest tak trudne w obecnych czasach, gdzie trwa ciągły rozwój.

Szereg produktów bez glutenu w składzie

produkty bezglutenoweNietolerancja glutenu w ciele jest coraz częściej spotykaną przypadłością w naszym społeczeństwie. W związku z tym na półkach sklepowych są coraz częściej spotykane produkty bezglutenowe, które znacznie ułatwiają życie osobom z tym problemem.Znakuje się je z pomocą przekreślonego kłosa pszenicy, co ułatwia nam rozpoznanie takich produktów. Poprzez wyeliminowanie pieczywa oraz produktów z zawartością pszenicy, owsu oraz żyta osoby mające alergie na gluten albo celiakię poczują się znacznie lepiej. W przypadku osób z celiakią jest to bardzo ważne, gdyż gluten prowadzi do zaniku kosmków jelitowych, a bez nich możemy zachorować na o wiele cięższe przypadłości. Najważniejsze w diecie tej są produkty bez glutenu takie jak wszelkie nabiały – mleko, kefir, sery, maślanki. Warto jeść też dużo warzyw, owoców oraz nie zapominać o ryżu czy kaszy kukurydzianej. Nie musimy też unikać wszystkich słodkości, gdyż czekolada, kakao oraz dżemy są przyswajane. Możemy także piec ciasta na mące kukurydzianej. 

Znając diagnozę o tym, iż mamy nietolerancję na gluten i powoduje on u nas wiele nieprzyjemnych reakcji w organizmie powinniśmy zadbać o jego eliminację. Coraz częściej w sklepach możemy znaleźć produkty bez tego białka. Dzięki temu dieta bezglutenowa jest z roku na rok coraz bardziej prosta. Warto zainteresować się tym tematem i nieco urozmaicić nasze żywienie na co dzień.