Właściwy wizerunek firmy

Właściwy wizerunek firmy

Chociaż może wydawać się nam to pozornie dziwnie, wizerunek naszej firmy kreujemy nie tylko przez duże, zaplanowane przedsięwzięcia marketingowe, ale również przez najmniejsze szczegóły, z którymi stykają się nasi klienci. Z tego też względu, prowadząc firmę, musimy zadbać o spójność nawet najmniejszych detali z nią związanych.

Wybór papieru firmowego

papiery firmowePrzykładem szczegółu, o którym możemy zapomnieć, a który zwraca na siebie uwagę naszych klientów i kontrahentów, jest oczywiście papiery firmowe. Mianem papieru firmowego określa się w obecnych czasach albo papier przygotowany przez drukarnię i dostarczony do siedziby danej firmy, która złożyła zamówienie, albo też w formie przygotowanego szablonu, wykorzystywanego przy tworzeniu dokumentów w edytorze tekstu. Bez względu na formułę, przyjmowaną przez papier firmowy, są pewne standardy, na które otoczenie firmy na pewno zwróci szczególną uwagę, jeśli chodzi o realizowanie firmowej dokumentacji. Jednym ze standardów jest zamieszczanie na papierze firmowym logotypu firmy, który niejako czyni zwykły papier, papierem firmowym. Informacją często zamieszczaną na papierze firmy, najczęściej w stopce, jest również adres firmy i podstawowe informacje dotyczące jej siedziby. Jeśli chodzi o sam papier, na którym dokonujemy wydruku naszego firmowego szablonu, powinien on cechować się większą gramaturą niż przeciętny papier kserograficzny.

Przy wykonywaniu projektu papieru firmowego, warto pamiętać, by był on estetyczny i cechował się możliwie najbardziej profesjonalnym wyglądem. Podobnie jest z kwestią papieru wykorzystywanego do wydruku. Oczywiście, możemy wykorzystać do tego przeciętny papier kserograficzny, jednak pamiętajmy, że papier sztywniejszy zrobi lepsze wrażenie na naszych klientach i kontrahentach.