Właściwy wizerunek firmy

Wiedza na piątkę

Właściwy wizerunek firmy

Chociaż może wydawać się nam to pozornie dziwnie, wizerunek naszej firmy kreujemy nie tylko przez duże, zaplanowane przedsięwzięcia marketingowe, ale również przez najmniejsze szczegóły, z którymi stykają się nasi klienci. Z tego też względu, prowadząc firmę, musimy zadbać o spójność nawet najmniejszych detali z nią związanych.

Wybór papieru firmowego

papiery firmowePrzykładem szczegółu, o którym możemy zapomnieć, a który zwraca na siebie uwagę naszych klientów i kontrahentów, jest oczywiście papiery firmowe. Mianem papieru firmowego określa się w obecnych czasach albo papier przygotowany przez drukarnię i dostarczony do siedziby danej firmy, która złożyła zamówienie, albo też w formie przygotowanego szablonu, wykorzystywanego przy tworzeniu dokumentów w edytorze tekstu. Bez względu na formułę, przyjmowaną przez papier firmowy, są pewne standardy, na które otoczenie firmy na pewno zwróci szczególną uwagę, jeśli chodzi o realizowanie firmowej dokumentacji. Jednym ze standardów jest zamieszczanie na papierze firmowym logotypu firmy, który niejako czyni zwykły papier, papierem firmowym. Informacją często zamieszczaną na papierze firmy, najczęściej w stopce, jest również adres firmy i podstawowe informacje dotyczące jej siedziby. Jeśli chodzi o sam papier, na którym dokonujemy wydruku naszego firmowego szablonu, powinien on cechować się większą gramaturą niż przeciętny papier kserograficzny.

Przy wykonywaniu projektu papieru firmowego, warto pamiętać, by był on estetyczny i cechował się możliwie najbardziej profesjonalnym wyglądem. Podobnie jest z kwestią papieru wykorzystywanego do wydruku. Oczywiście, możemy wykorzystać do tego przeciętny papier kserograficzny, jednak pamiętajmy, że papier sztywniejszy zrobi lepsze wrażenie na naszych klientach i kontrahentach.