Warunki transportowania osób zmarłych

Warunki transportowania osób zmarłych

 

Utrata bliskiej osoby jest zawsze bardzo bolesna. Niestety wiąże się ona z załatwianiem wielu formalności związanych z pogrzebem. Na szczęście istnieją zakłady pogrzebowe, które zajmują się tak naprawdę wszystkim – od początku do końca.

Przewożenie zwłok karawanem w warunkach chłodniczych

usługi pogrzebowe krakówTakie zakłady mają w swojej ofercie nie tylko usługę przechowywania ciała w chłodni do pogrzebu, ale również trumny, urny, ubrania dla zmarłych, kwiaty na pogrzeb i znacznie więcej. Nieraz zakłady pogrzebowe współpracują z firmami kamieniarskimi i mają w swojej ofercie nagrobki, które montowane są po pogrzebie. Jedną z ważnych usług zakładów pogrzebowych jest transport zwłok. Mowa zarówno o transporcie krajowym jak i międzynarodowym. Jeśli chodzi o transport krajowy, odbywa się on przy pomocy specjalnych samochodów. Są one nazywane karawanami i są to samochody z miejscem na trumnę. Część, w której znajduje się trumna, jest cały czas chłodzona. Dzięki temu zwłoki mogą być przewożone na różne odległości. Jeśli chodzi o usługi pogrzebowe kraków, to świadczony jest również transport międzynarodowy. Tu wiele zależy od tego, z jakiego kraju sprowadzane są zwłoki. W niektórych przypadkach potrzebne jest specjalne pozwolenie konsularne, ale nie należy się tym przejmować, bo tym także może zająć się zakład pogrzebowy, jeśli otrzyma pełnomocnictwo rodziny zmarłego. Transport międzynarodowy zwłok odbywa się już różnymi drogami. Czasem korzysta się z transportu lotniczego, morskiego, kolejowego.

Zwłoki przewożone są tylko w odpowiednich ku temu warunkach – w częściach chłodzonych środków transportu. Zwłoki przewożone są do zakładu pogrzebowego, gdzie znajduje się chłodnia. Tam zwłoki przygotowywane są do pogrzebu i przewożone na pogrzeb (do kościoła lub kaplicy pożegnań) karawanem, kiedy nadejdzie ten moment.