Wagi sklepowe i ich rodzaje

Wagi sklepowe i ich rodzaje

W erze elektronicznych wag, właściciele sklepów, mają naprawdę szeroki wybór produktów tego typu. Rodzaje i modele wag dostosowane są do różnorodnych potrzeb, a każda z nich, jeśli tylko wyprodukowana została przez certyfikowanego producenta, posiada obowiązkową dla użytku w strefie handlu legalizację.

Czym różnią się od siebie wagi sklepowe?

kalkulacyjne wagi sklepowe z legalizacjąWagi sklepowe przeznaczone są, jak już sama nazwa dość konkretnie wskazuje, do użytku w handlu. Dedykowane są na stanowiska kasowe, a także stanowiska wolnostojące w zakresie ważenia do 15 kilogramów (czasami do 30 kg). Jeśli chodzi o wagi kasowe, mogą być one przygotowane pod zabudowę na stanowiskach kasowych. W takim wypadku nie ma konieczności przenoszenia towarów na wagę, wystarczy przesunąć je z blatu, czy też z taśmy kasy, na szalkę wagi. Wśród wag dedykowanych na stanowiska wolnostojące, wyróżniane są przede wszystkim wagi etykietujące, które mają wbudowaną drukarkę, co pozwala na wydruk odpowiedniej etykiety po zważeniu produktu. Wykorzystywane są przez wiele hipermarketów, szczególnie na stanowiskach mięsnych, dziale z owocami i warzywami, a także ze słodyczami na wagę. Wagi kontrolne to typowe wagi, które wskazują wagę ważonego produktu. Obok nich wyróżnia się kalkulacyjne wagi sklepowe z legalizacją, które oprócz odczytania pomiaru wagi, pozwalają również wprowadzić cenę ważonego towaru i wyliczają łączną wartość. Jest to możliwe dzięki wbudowanej klawiaturze numerycznej.

Asortyment oferowanych obecnie na rynku wag elektronicznych jest naprawdę bardzo szeroki i różnorodny. Dzięki temu sprzedawcy mogą indywidualnie dobrać urządzenie, które będzie najlepiej spełniało ich oczekiwania i potrzeby, a co za tym idzie będzie najlepszym i najprzydatniejszym rozwiązaniem do ich sklepu.