Tynkowanie na dużych powierzchniach

Tynkowanie na dużych powierzchniach

Kiedy buduje się dom bądź jakiś budynek przemysłowy to trzeba położyć na ścianach masę tynkarską. Nie jest to oczywiście obowiązkiem, ale na pewno warto to zrobić. Masa tynkarska działa jak izolacja cieplna a także hydrologiczna. Oznacza to, że ściany nie będą ulegały zniszczeniu od wszechobecnej wilgoci. Tynkowania dużych powierzchni jest specyficzne.

Szybki tynk maszynowy w zupełności wystarczy

szybkie tynki maszynowe - łódzkieInaczej kładzie się zaprawę tynkarską w domach a zupełnie inaczej na wielkich powierzchniach. Takie budynki jak wielkie hale stalowe tynkuje się za pomocą maszyny. Wszędzie tam gdzie nie liczy się wygląd położonej zaprawy można skorzystać z tej szybkiej technologii. Na ścianach kładzie się w ten sposób tynk o nierównej strukturze. Co innego kiedy tynkujemy w domach. Wówczas musimy położyć tynk w miarę kładko, bo na to potem jeszcze robimy jakieś wykończenie. Natomiast na dużych powierzchniach stosuje się szybkie tynki maszynowe – Łódzkie, które kładzie się naprawdę błyskawicznie. Maszyna z kompresorem wypluwa masę tynkarską pod dużym ciśnieniem. Maszynę obsługuje człowiek, który musi jedynie dopilnować, żeby masa tynkarska układała się równomiernie. Jeśli chodzi o wydajność maszyny to jest to nawet kilkanaście metrów kwadratowych na godzinę a nawet więcej. Każda maszyna do tynkowania ma inną wydajność. Natomiast cena takiej usług jest bardzo atrakcyjna. Na pewno o wiele korzystniejsza niż cena ręcznego kładzenia tynku na ścianach w domach jednorodzinnych.

W budynkach przemysłowych nikt nie będzie patrzył na to w jaki sposób położony jest tynk. Wystarczy, że będzie to wszystko wyglądało schludnie. Odpowiednia struktura tynkowania to wszystko, czego się w takich okolicznościach oczekuje. Natomiast tynk kładzie się maszynowo i robi się to bardzo szybko za pomocą specjalnego urządzenia z kompresorem.