Transport w magazynie przy użyciu wózka ręcznego

Transport w magazynie przy użyciu wózka ręcznego

 

Przemieszczanie towarów w magazynie wymaga dobrego rozplanowania i odpowiednich narzędzi. Zwłaszcza, gdy do przetransportowania mamy rzeczy o dużej wadze i większych lub nietypowych gabarytach. Niezbędnym akcesorium magazynowym jest pojazd, przystosowanym do przewożenia takich rzeczy w sposób bezpieczny.

Skuteczna logistyka z użyciem wózków ręcznych transportowych

ręczne wózki transportowe do magazynuRodzaj metody przewożenia towaru w magazynie uzależniony jest od gabarytów towarów, ich ilości, wielkości magazynu lub hali oraz od ilości lub kwalifikacji pracowników. Nie zawsze użycie wózków widłowych i elektrycznych jest niezbędne. Ręczne wózki transportowe do magazynu z powodzeniem sprawdzają się w roli narzędzia logistycznego. Jeśli chodzi o rodzaje tego typu wózków, to należy wyszczególnić przede wszystkim typ platformowy oraz typ taczkowy. Wózki – platformy mogą występować w różnej postaci, między innymi: składane, nożycowe, osiatkowane, burtowe. Przeznaczeniem takich wózków jest przewóz przedmiotów niepołączonych w palety, a więc pojedynczych lub połączonych w kilka różnego rodzaju pojemników, opakowań lub kartonów. Wózki taczkowe natomiast z powodzeniem przetransportują towary, występujące luzem, na przykład worki, paczki. Konstrukcję wózków, niezależnie od wybranego typu, łączy jedna cecha wspólna – są one wykonane z wytrzymałej stali oraz z aluminium – materiałów, które doskonale radzą sobie w wymagających warunkach zewnętrznych, takich, jak wysoka temperatura czy wilgoć.

Nie sposób wymagać, żeby organizacja pracy magazynu oparta była tylko i jedynie na sile i zręczności ludzkich rąk. Rozwiązania z użyciem elektryki i technologii automatycznej są i będą potrzebne. Zawsze jednak poleca się korzystać z rozwiązań dostosowanych do rodzaju oraz ilości towaru – niejednokrotnie użycie akcesoriów ręcznych jest więc rozwiązaniem najbardziej uzasadnionym.