Termowizyjne badanie dachu

Termowizyjne badanie dachu

Od dłuższego czasu zauważyliśmy ciągły wzrost kosztów ogrzewania, przy jednoczesnym spadku wydajności sprzętu. Początkowo zdawało nam się iż to ciągle rosnące ceny ogrzewania oraz obniżenie jakości urządzeń grzewczych było główną przyczyną takiej sytuacji, aczkolwiek postanowiliśmy wziąć pod uwagę również inne czynniki.

Badanie obiektu za pomocą termowizji

badanie termowizyjne warszawaJedną z równie prawdopodobnych przyczyn utraty wydajności była nieprawidłowa konstrukcja dachu, która z czasem zaczęła przepuszczać ciepło, powodując znaczny spadek wydajności systemów ogrzewania. Nie mamy jednak żadnego sprzętu, dzięki któremu można by przeprowadzić testy, ani też ludzi którzy znają się na ich wykonywaniu, dlatego woleliśmy zlecić wykonanie sprawdzenie dachu firmie wykonującej badanie termowizyjne Warszawa ma mnóstwo takich firm, zarówno mniejszych jak i większych, toteż znalezienie fachowców mogących wykonać dokładne badanie termowizyjne jest bardzo łatwe. W naszym obiekcie badania podjęła się najbardziej renomowana firma z okolicy, która od dłuższego czasu wykonuje kontrole termowizyjne szczelności pomieszczeń i całych obiektów. Okazało się bardzo szybko iż konstrukcja dachu została naruszona w kilku miejscach i wymaga doszczelnienia, gdyż to właśnie w tych miejscach występuje największa nieszczelność i utrata temperatury.

Badanie, ku naszemu wielkiemu zaskoczeniu, nie trwało dłużej niż dziesieć minut zanim miejsce w którym występowała nieszczelność zostało wykryte. Było to tym bardziej imponujące iż ubytki temperatury były bardzo niewielkie i dość trudne do znalezienia nawet za pomocą sprzętu elektronicznego. Po dokładnym określeniu miejsc nieszczelnych mogliśmy bez większego trudu wynająć fachowców do naprawy powierzchni dachu i usunięcia nieszczelności.