Szczotka do włosów dla niemowlaka – wybór

Szczotka do włosów dla niemowlaka – wybór

Kompletując wyprawkę dla niemowlaka nie należy zapominać o specjalnej szczotce do włosów. Wiele osób w tym miejscu będzie zaskoczonych. Przecież niemowlę często nie posiada włosów, a jeśli nawet, są one raczej krótkie i nie wymagają szczotkowania. Otóż jak się okazuje, szczotka jest niezwykle istotna i w tym artykule wyjaśnimy, dlaczego.

Szczotka dla niemowlaka – to warto wiedzieć

szczotka do włosów dla niemowlakaPrzede wszystkim należy zacząć od tego, że szczotka do włosów dla niemowlaka to podstawa pielęgnacji dziecięcej główki. Otóż jak się okazuje, niemowlęta często borykają się z czepcem kołyskowym, zwanym powszechnie ciemieniuchą. Jest to łagodna odmiana łojotokowego zapalenia skóry. Kiedy już się pojawi, należy dbać o to, aby regularnie usuwać nadmiar łuszczącej się skóry z główki niemowlęcia, a w tym niezbędna okaże się właśnie odpowiednia szczotka. Trzeba pamiętać jednak o tym, że niemowlę ma bardzo delikatną skórę oraz tzw. ciemiączko, dlatego też konieczny jest wybór szczotki dedykowanej najmłodszym. Czym powinna się ona odznaczać? Przede wszystkim musi być wykonana z miękkiego włosia, które z jednej strony będzie pozwalało na skuteczne czesanie włosków, a jednocześnie będzie delikatne i nie przyczyni się do powstawania otarć na skórze malucha. Tego typu szczotki dostępne są w sklepach z artykułami dla niemowląt, a także w aptekach. W związku z czym nikt nie powinien mieć problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu.

Zakup szczotki do włosów dla niemowlęcia to bardzo ważny krok w kierunku pielęgnacji malucha. Akcesorium to wspomaga utrzymanie prawidłowej higieny dziecięcej główki, pozwala na regularne usuwanie ciemieniuchy, co jest niezwykle istotne w przypadku jej leczenia, a także umożliwia wykonywanie delikatnego masażu skóry głowy. W związku z powyższym dobrze jest zadbać, aby szczotka znalazła się w wyprawce malucha.