Szare doniczki ceramiczne – tak czy nie?

Szare doniczki ceramiczne – tak czy nie?

Czasy, gdy wszystkie wnętrza były takie same, już się skończyły. Dziś większość młodych, aranżujących własne mieszkania, szuka swojego indywidualnego stylu. Wiele osób w dzisiejszych czasach stawia na szarości i industrialne, surowe wnętrza/ Kolor ma być tylko dodatkiem, a dominujące kolory jak jak beże czy szarości – mają uspokajać i nadawać stylu.

Doniczka ceramiczna w industrialnym wnętrzu

doniczka ceramiczna szaraBardzo ważnym elementem dzisiejszych mieszkań są rośliny. Pojawiają się nawet w surowych wnętrzach – mając nadać im ciepła i odrobiny stonowanego koloru. Modne są także sukulenty, nie wymagające dużej opieki, a mające dużą wartość dekoracyjną. Jednak w industrialnym wnętrzu wszystko musi do siebie pasować, dlatego dobrym wyborem będzie doniczka ceramiczna szara, jeśli nasza aranżacja jest właśnie w tym kolorze. Wybór stonowanego koloru doniczki możemy wtedy łatwo zrekompensować jej kształtem, szczególnie jeśli chcemy wprowadzić do wnętrza odrobine artyzmu. Może być ona w kształcie głowy, o nietypowej fakturze, z wgnieceniami lub w oryginalnej formie. Oczywiście takie doniczki występuję w najróżniejszych rozmiarach, więc bez problemu możemy ustawić kilka obok siebie  lub zainwestować w jedną dużą, w której znajdzie się np. modna ostatnio monstera. Szarość i zieleń doskonale komponują się ze sobą  – szczególnie jeśli chcemy wybrać oryginalną, egzotyczną roślinę – wtedy doniczka nie odciągnie uwagi od urody kwiatu. 

Jak widać, doniczka ceramiczna jest bardzo dobrym wyborem do stonowanych wnętrz. Łatwo ją dopasować a jej specyfika sprawia, że nie będzie odcinała się od całości mieszkania. Duży wybór form także jest ogromną zaletą – a przy szarym kolorze nie sprawi, że będzie to zbyt ekscentryczne. A nasze kwiat będą na pierwszym miejscu.