Stymulowanie procesów wzrostu w roślinie

Stymulowanie procesów wzrostu w roślinie

 

Stymulator wzrostu rośliny to produkt lub substancja, która inicjuje lub przyspiesza proces z dodatkową dawką energii. W uprawie roślin, stymulatory są produktami, których składniki wpływają na procesy życiowe rośliny, dzięki czemu hodowca może osiągnąć pozytywne wyniki.

W jaki sposób stymulator wpływa na roślinę?

najlepsze stymulatory wzrostu roślin ozdobnychŚwiatło i składniki odżywcze to dwa oczywiste sposoby wpływania na procesy biologiczne w roślinie. Na przykład wiele roślin jest wrażliwych na długość dnia i zaczyna kwitnąć w odpowiedzi na zmiany godzin światła dziennego, na które są narażone. Wspomagacze są definiowane jako produkty, których składniki nie są niezbędne dla rośliny, ale mają znaczący wpływ na ich procesy. Jeśli jednak nie zostanie zaspokojone zapotrzebowanie na światło, wodę i substancje odżywcze, nie można oczekiwać, że szczepienie zapewni lepszą roślinę w porównaniu z sytuacjami, w których te podstawowe wymagania są spełnione. Najlepsze stymulatory wzrostu roślin ozdobnych muszą odznaczać się odpowiednimi składnikami. Są to makro- lub mikroelementy, w specjalnych postaciach. Najlepszy jest wzmacniacz, który został specjalnie opracowany w celu optymalizacji tworzenia kwiatów. Aktywnymi składnikami, które stymulują rozwój kwiatów, są tak zwane oligosacharydy.  Oligosacharydy są bardzo powszechne w przyrodzie. W biochemii są one opisane jako krótkie łańcuchy cząsteczek, które składają się z różnych rodzajów cukru. Stężenia różnych oligosacharydów i stosowane stężenia są również bardzo ważne dla osiągnięcia pożądanych rezultatów.

Stosowanie stymulatorów zmienia skład substancji obecnych w liściu. Liście mają bardziej produktywny profil niż te, które nie zostały poddane działaniu omawianej substancji. Można więc stwierdzić, że zastosowanie produktu prowadzi do ulepszeń jakościowych i ilościowych, jeśli chodzi o rośliny ozdobne.