Sprawdzone urządzenia fisklane

Sprawdzone urządzenia fisklane

W każdym, legalnie działającym sklepie, na pewno zobaczymy urządzenie fiskalne, bez którego sprzedaż nie mogłaby być prowadzona. Nie mniej jednak poza sklepami, kasy czy drukarki fiskalne, znajdziemy też w firmach usługowych.

Czym się wyróżnia drukarka fiskalna?

drukarki fiskalne w trójmiastaDla osób niezwiązanych z urządzeniami fiskalnymi, może się wydawać, że każde działa tak samo i można je zamiennie wykorzystywać, Jednakże wbrew pozorom, poszczególne modele urządzeń nie tylko różnią się wyglądem, ale, przede wszystkim parametrami technicznymi. Co prawda działają na tej samej zasadzie, ale mają odmienne funkcje. Przede wszystkim trzeba rozróżnić kasy i drukarki, gdyż to dwa, nieco inaczej pracujące urządzenia. Kasa jest samodzielnym sprzętem, który nie wymaga połączenia do żadnych programów. Natomiast drukarki fiskalne są całkowicie zależne od specjalnych programów komputerowych, służących do prowadzenia sprzedaży. Jeżeli interesują nas drukarki fiskalne w Trójmiasta, to warto zaznaczyć, że są one dostępne od przynajmniej czterech czołowych producentów. W zależności od wyboru modelu drukarki, może ona być stacjonarna, czyli wymagająca stałego podłączenia do źródła zasilania lub też mobilne, gdzie wbudowane akumulatory zapewniają nieprzerwaną pracę przez wiele godzin. Jednakże mówiąc o drukarkach fiskalnych, trzeba wspomnieć, że mogą one być w wersji standardowej lub online. Zwykła drukarka może tylko generować raporty fiskalne i zapisywać w pamięci. Natomiast modele online, mogą się zdalnie łączyć z Centralnym Repozytorium Kas.

Na zakup pierwszej kasy czy drukarki, przedsiębiorcy mogą się starać o uzyskanie dofinansowania, w wysokości do siedmiuset złotych. Jest to jednorazowy zwrot, o który mogą się starać wszyscy przedsiębiorcy, prowadzący działalność handlową lub usługową.