Ślubne zdjęcia w Bydgoszczy

Ślubne zdjęcia w Bydgoszczy

Zdjęcia Ślubne

Kilka dni temu w Krzeszowickiej Galerii Sztuki odbyła się wystawa pod tytułem „Nasze zdjęcia ślubne w Bydgoszczy. Wspomnienia, łzy i wzruszenia…”. Wystawa stworzona została z okazji okrągłej rocznicy powstania miasta. Pomysłodawcami przedsięwzięcia byli sami mieszkańcy, którzy chętnie ofiarowali swoje najpiękniejsze zdjęcia ślubne.

Na wystawie obejrzeć można było zdjęcia „w każdym wieku”. Poza współczesnymi zdjęciami ślubnymi znalazły się tam prawdziwe perełki z początku dwudziestego wieku. Ekspozycja, aby niejako stworzyć wrażenie podróży w przeszłość, rozpoczynała się zdjęciami ślubnymi wykonanymi współcześnie. Każde następne zdjęcie przenosiło oglądających o parę lat wstecz. Tak, iż nie postrzeżenie przenosili się oni w odległa przeszłość.
Co ciekawe wystawa ukazał istotne różnice między zdjęciami współczesnymi, a tymi dużo starszymi. Oglądający jednogłośnie wypowiadali się, iż współczesne zdjęcia ślubne to rejestry momentów. Fotografowane osoby są uwieczniane niejako spontanicznie, zdaje się, iż nie zawsze są świadome faktu fotografowania. Takie zdjęcia ślubne naładowane są emocjami, zatrzymywany jest na nich ruch, są żywe i nie chodzi tylko o bogatą kolorystykę. Zwiedzający ocenili, iż współczesne zdjęcia ślubne zdecydowanie różnią się od zdjęć wykonywanych pięćdziesiąt, czy sto lat temu.
Starsze zdjęcia ślubne do misternie przygotowywane portrety. Osoby na nich sfotografowane są jak gdyby zastygłe w bezruchu, oczekujące na bieg wydarzeń. Stare zdjęcia ślubne nie tylko przyciągają wzrok matowym papierem fotograficznym, czarno – białymi barwami, ale właśnie tym specyficznym artystycznym ustawieniem fotografowanych. Wszystko jest na nich nie jako dopięte na ostatni guzik.

Wystawa zdjęć ślubnych w Krzeszowicach okazała się wielkim sukcesem. Nie tylko na ze względu na walory artystyczne, ale i edukacyjne.

Źródła:

 

Dodaj komentarz