Skuteczna terapia tlenem

Skuteczna terapia tlenem

Nowoczesne metody terapii i coraz większy dostęp do zabiegów medycznych pozwalają nam na znaczne zwiększenie długości naszego życia. Okazuje się bowiem, że rozwój medycyny i technologii medycznej pozwolił nam znaleźć tak wiele metod leczenia, że jesteśmy w stanie wyleczyć takie choroby, które do niedawana były traktowane jako nieuleczalne.

Czy warto korzystać z tlenowej terapii hiperbarycznej?

terapia tlenowa warszawa mokotówWśród wielu zabiegów, które w ostatnim czasie pojawiły się w ofercie poradni największą popularnością cieszy się terapia tlenowa w komorze hiperbarycznej. Wzrost zainteresowania spowodowany jest powikłaniami po przebyciu zakażenia koronawirusem, co wiąże się między innymi z problemami z oddychaniem. Warto jednak wiedzieć, że terapia w komorze hiperbarycznej może być również wykorzystana w innych celach. Stosowana jest także w migrenowych bólach głowy, w nadciśnieniu, anemii, a także problemach z trudno gojącymi się ranami. W komorze hiperbarycznej tlen podawany jest pod zwiększonym ciśnieniem trzech atmosfer, co sprawia, że więcej go trafia do naszych płuc, a w związku z tym także do naszego krążenia. Jeśli chodzi o zabieg, jakim jest terapia tlenowa Warszawa Mokotów to miejsce, w którym wykonamy zabieg naprawdę szybko. Kolejna oczekujących nie jest długa, więc terminu możemy spodziewać się już w kolejnym tygodniu. Jeśli zaś chodzi o sam mechanizm działania terapii tlenowej to polega ona na stymulowaniu komórek do regeneracji i odnowy.

Dzięki zwiększonemu stężeniu tlenu we krwi uzyskujemy właśnie taki efekt. Sam zabieg nie jest kosztowny, dzięki czemu każdy z nas może sobie na niego pozwolić. Pojedynczy trwa około pół godziny, przy czym jego długość, jak i konkretne parametry, które będą stosowane ustala lekarz. Myślę, że taki zabieg może okazać się wsparciem dla wielu osób.