Schodołazy gąsienicowe to większa samodzielność dla osób niepełnosprawnych

Schodołazy gąsienicowe to większa samodzielność dla osób niepełnosprawnych

schodołaz

Schodołazy gąsienicowe, to dobre rozwiązanie dla osób o ograniczonej mobilności,  związanej z niepełnosprawnością.  Jest to niezastąpiona pomoc dla osób,  które w mieszkaniu mają do pokonania schody.  

Zaletą schodołazów gąsienicowych jest również to, że może on się poruszać równie dobrze po równej powierzchni i pełnić rolę pełnowartościowego wózka inwalidzkiego. W rezultacie sprawia, że osoba dotąd uzależniona od pomocy innych staje się w samodzielna,  ponieważ sama może pokonać schody (wyjątkiem są bardzo strome schody – tu lepiej poprosić o pomoc) mechanizm w nowocześnie wyposażonych wózkach jest składany  i nie zajmuje dużo miejsca.
Istnieje możliwość szybkiego demontażu gąsienic, są tak skonstruowane aby zrobić to szybko i sprawnie. Jeśli chodzi o poruszanie się po schodach to jest to urządzenie dla osób o określonych dysfunkcjach kończyn i kręgosłupa.  Wymagane jest aby jedna ręka była w pełni sprawna (tak aby w móc sterować joystikiem), przeciwwskazania dla samodzielnego użytkowania schodołazu gąsienicowego to usztywnienie barku, usztywnienie tułowia oraz kręgosłupa.

Istnieje możliwość podłączenia mechanizmy schodołazów gąsienicowych do wielu rodzai wózków co sprawia że ten produkt jest coraz bardziej dostępny w sklepach rehabilitacyjnych.

Dodaj komentarz