Witamy

Home » Finanse i prawo » Rozwody to plaga cywilizacji

Rozwody to plaga cywilizacji

Najpierw jest zauroczenie, zachwyt osobą płci przeciwnej. Pierwsza randka, kolacja, kwiaty. Potem ślub, a jego koniec wieńczy zwyczajne życie. I to właśnie to życie bywa częstym powodem rozwodów. Dlaczego? Ponieważ często małżonkowie czują, iż w ich życiu nastąpił brak tego, co było na początku. Czują się zawiedzeni i oszukani. Dochodzi do rozwodu.

Kto najbardziej cierpi na rozwodach?

przeprowadzanie rozwodów w SzczecinieRozwód, to dramatyczne przeżycie. Poprzedzające go kłótnie najbardziej negatywnie wpływają na dzieci. I to one najbardziej cierpią. Jeszcze, jeśli małżonkowie chcą dzieci zatrzymać przy sobie, dochodzi do poważnych konfliktów w rodzinie, która właściwie przestaje istnieć. Jeśli już zdecydujemy się na rozwód, z jakiegokolwiek powodu (tych powodów może być naprawdę mnóstwo), warto skorzystać z pomocy kancelarii adwokackiej, specjalizującej się w tego typu sprawach. Jakkolwiek przeprowadzanie rozwodów w Szczecinie, czy innym mieście jest bardzo do siebie podobne i łatwe (jeśli korzysta się z pomocy prawnika), tak już składanie pozwu rozwodowego osobiście, wymaga od składającego pewnej wiedzy. Pozew powinien być napisany zgodnie z wymogami ustalonymi w prawodawstwie. Nieprawidłowe napisanie pozwu może skutkować tym, że zostanie on odrzucony przez sąd. Każdy pozew o rozwód musi zawierać wiarygodny powód tego rozwodu. Nie można tak po prostu iść do sądu i powiedzieć, że „Ja go/jej już nie chcę. Dlaczego? Bo tak.”. Tak samo złożenie pozwu rozwodowego wcale nie musi skutkować rozwodem. Sąd zwyczajnie nie musi zgodzić się na rozwód jeśli uzna, że nie ma to tego odpowiednich przesłanek.

Jeśli sąd nie zgodzi się na rozwód, zawsze można złożyć kolejny pozew rozwodowy. Jednak w tym wypadku należy się odpowiednio przygotować. M.in. zebrać dowody np. niewierności współmałżonka, lub inne, kwalifikujące małżeństwo do rozwodu.