Rowery nie dla sportowca – rowery miejskie

Rowery nie dla sportowca – rowery miejskie

rowery miejskie

Rowery miejskie – gdzie się sprawdzą i dla kogo są?

Chociaż rower to naprawdę fajna forma aktywności fizycznej, nie każdy musi być od razu kolarzem. Rower może być naprawdę świetnym towarzyszem w naszym codziennym życiu. Zakupy, dojazd do pracy, czas spędzony z rodziną – tutaj rower to naprawdę świetne rozwiązanie. Z łatwością połączymy ruch i wolny czas z rodzina, czy ruch z codziennymi obowiązkami. Warto jednak podkreślić, że dla niektórych rower to nic innego jak sport.

rowery miejskieOczywiście jest to naprawdę dobry sposób na codzienny ruch, bo jazda na rowerze nie jest tak obciążająca dla stawów i mogą ją uprawiać osoby w różnym wieku. Oczywiście nie każdy rowerzysta jeżdżący dla sportu musi od razu być profesjonalistą. Warto jednak pamiętać, że nie zależnie od celu, dla którego uprawiamy taki, a nie inny sport, ważne jest to, aby odpowiednio dobrać rower. Nie mogą to być typowe rowy miejskie.
Te absolutnie nie są dostosowane do jazdy sportowej, nie wspominając o tym, że jazda na rowerze miejskim raczej nie jest szybka. Wręcz można określić ją długą i mozolną. Często rowery miejskie nie mają przerzutek, dlatego jazda na nich jest dużo cięższa. Chociaż w rzeczywistości mają wygodne siodełka, jazda na nich nie jest najwygodniejsza dla kogoś, kto chce jeździć sportowo, czyli szybciej. Człowiek siedzi na nim jak na krześle, jeśli chce osiągnąć większa prędkość, to wymagana jest pozycja nachylona, która również mniej obciąża kręgosłup, przy dłuższych dystansach. Ciekawa opcją są natomiast rowy szosowe. Tutaj warto jednak dodać, że jak sama nazwa wskazuje przeznaczone są do jazdy po szosie. Jeśli mamy taką możliwość, to taki rower będzie najlepszy, ale jedlic chcemy jeździć po lasach, to musimy szukać alternatywy.

Taką alternatywą jest rower górski. Jeśli jednak chcemy połączyć pagórki z jazda po ścieżkach, czy asfalcie, a nie jesteśmy typowymi sportowcami profesjonalistami, to najlepiej sprawdzi się rower treningowy. Ma koła dostosowane do różnych terenów. Warto, więc zastanowić się nad jego kupnem. Oczywiście jest wiele innych opcji, dlatego zanim podejmiemy decyduję o zakupie rower najlepiej jest się przyjrzeć właściwościom danego modelu.