Rodzaje muzyki sprzedawanej przez serwisy internetowe

Rodzaje muzyki sprzedawanej przez serwisy internetowe

muzyka do prezentacji

Muzyka do wykorzystania komercyjnego znacznie różni się od tej, której słuchamy w zaciszu domowym. Nie chodzi tutaj oczywiście o inne dźwięki, bądź jakieś specjalne tonacje.

Muzyka do prezentacji może być sprzedawana przez serwisy internetowe

muzyka do prezentacjiNajwiększa różnica jest od strony prawnej, na którą powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jeżeli bowiem wykorzystujemy komercyjnie, nielegalnie pobrany utwór, to grożą nam spore konsekwencje. Aby wykorzystywać muzykę w celach komercyjnych trzeba ją pierw zakupić od odpowiedniego dewelopera. Dopiero wtedy można bez obaw używać wedle uznania. Oczywiście trzeba jeszcze zwrócić uwagę na rodzaj licencji, którą zakupiliśmy. Niektóre tylko pozwalają nam na wykorzystanie danego utworu w celach komercyjnych. Można więc się łatwo domyślić, że taka muzyka do reklamy naszej firmy, czy muzyka do prezentacji biznesowej, jest o wiele droższa. Z reguły cała płyta danego artysty, w sklepie muzycznym, kosztuje koło trzydziestu, czterdziestu złotych. Jednak takie utwory nie mogą być wykorzystywane do celów komercyjnych, a tylko możemy ich prywatnie odsłuchiwać. Posiadają one bowiem taki typ licencji, który nam na to nie pozwala. Kiedy odwiedzimy jeden z serwisów, który oferuje sprzedaż utworów do użytku komercyjnego to od razu zaskoczy nas cena. Krótkie fragmenty piosenek, ballad czy innych utworów, kosztują bowiem nawet po kilkaset złotych. Jest to wielki wydatek na który mogą się zdecydować, tylko wielkie korporacje. Jeżeli mało rozwiniętą firmę interesuje muzyka do filmów czy muzyka do gier, to zwracają się z reguły bezpośrednio do mało znanych artystów.

Komponują oni wtedy dla nich utwory, które mogą do woli wykorzystywać w celach komercyjnych. Pozwala to zaoszczędzić znaczną ilość gotówki.