Rodzaje materacy nawierzchniowych

Rodzaje materacy nawierzchniowych

Jakość snu ma ogromne znaczenie dla naszego zdrowia. Wiele osób mieszkających w dużych miastach ma problem z zaśnięciem, lub z utrzymaniem twardego snu, dlatego często się budzą. Ważny jest także materac na jakim śpimy.

Dla kogo jest stworzony materac nawierzchniowy?

Materace nawierzchnioweKiedy śpimy w wynajmowanym mieszkaniu, lub w hotelu, nie mamy wyboru materaca, ani łóżka. Natomiast we własnym lokalu możemy dowolnie kształtować swoje łóżko. Do wyboru mamy materace piankowe, sprężynowe, lateksowe, czy kieszeniowe. Każdy z nas ma swoje upodobania co do sposobu spania, jedni lubią spać na brzuchu, a inni na plecach. Istotna jest także twardość materaca, bo bezpośrednio wpływa na nasz komfort podczas ośmiu godzin jakie przeciętnie na nim spędzamy. Bywa, że nasze łóżko jest zbyt twarde i niewygodnie się na nim śpi, wtedy ratunkiem mogą się okazać materace nawierzchniowe, które nadają odpowiedniej miękkości podłożu i amortyzują każdy ruch. Materac, który kładziemy na wierzch podstawowego, może być wykonany z termoelastycznej pianki, lub z warstwy kokosowej. W zależności od potrzeb może mieć grubość od centymetra do nawet kilku centymetrów. Jeżeli nasze łóżko jest zbyt miękkie, to należy dokupić specjalny nawierzchniowy materac, najlepiej wykonany z kokosa, bo będzie nadawał podłożu odpowiedniej twardości. Możemy go przymocować do głównego materaca, lub do ramy łóżka specjalnymi gumkami. Najczęściej jest on dość elastyczny i w każdej chwili możemy go zwinąć i schować pod łóżko, lub do szafy.

Materac nawierzchniowy nie jest koniecznością, ale znacznie podnosi komfort spania, szczególnie jeżeli śpimy we dwie osoby, bo doskonale amortyzuje drgania przy przewracania się na boki. Materac dostępny jest w rozmiarze na pojedyncze, albo na podwójne łóżko.