Rękodzieło w naszych domach

Rękodzieło w naszych domach

artykuły dekoracyjne

artykuły dekoracyjnePrzeglądając rzeczy w domu bardzo często znajdujemy przedmioty, które nam się nie podobają, ale mimo to nie chcemy się ich pozbywać. Wynika to nie tylko z naszej sposobności do zbieractwa. Bardzo często mamy do czynienia z przedmiotami pamiątkowymi, w bardzo dobrym stanie, które przy niewielkim nakładzie pracy, mogłyby nam dalej służyć.

Wystarczy odrobinę chęci, zdolności i pomysłu, aby w stare przedmioty goszczące w domu pojawiło się ponownie życie. Jak jednak sytuacja się przedstawia w przypadku starej lampy na biurko? Wydawać by się mogło, że tutaj nic się nie da zrobić, a jednak jest wyjście i z takiej sytuacji. Jeśli podstawa lampy jest w bardzo dobrym stanie lub możliwe jest przywrócenie jej idealnego wyglądu wówczas możemy popracować nad jej częścią oświetleniową. To tutaj najczęściej pojawiają się jakieś zgrzyty, niedopasowania do wnętrza. Jeśli kosz jest możliwy do zdjęcia lub abażur, a został zniszczony przez upływ czasu pomyśl o zmianach. Nie są to zmiany kosztowne, a przynoszą powalający efekt.
Cały efekt uzależniony jest nie tyle od naszego talentu, a bardziej od naszej pomysłowości, wyobraźni. Przy zastosowaniu najprostszych elementów możesz sam stworzyć nową lampę. Lubisz abażury? Masz pudełko kartonowe, firankę i koraliki czy frędzle? Dzięki temu możesz stworzyć nowy klosz do swojej lampy. Przy większym nakładzie pracy możesz stworzyć niepowtarzalne lampy z butelek po jogurtach typu actimel, ze starej gazety czarno białej, a nawet drucika. Jeśli wykorzystasz elementy plastikowe również z nich może powstać niebagatelna i jakże nowoczesna lampa. W chwili obecnej są organizowane również liczne kursy, na których przy pomocy instruktora sam wykonasz lampkę do swojego domu.

Ceny kursów są tutaj zróżnicowane, głównie ich wysokość zależy od rodzaju materiałów, które zostają udostępnione uczestnikom. Pamięta jednak, ze nie musisz z takiego kursu korzystać, wystarczy wykorzystać to co mamy w domu i na tej podstawie może powstać nowa, niepowtarzalna, jedyna w swoim rodzaju lampka.