Ręczniki papierowe znajdziemy w każdym polskim domu

Skąd się wzięły w naszych domach ręczniki papierowe? Jak to się stało, że dzisiaj używamy ich praktycznie w każdym domu? Wszystko zaczęło się jeszcze w dziewiętnastym wieku gdy pewna amerykańska firma wpadła na doskonały pomysł. Wadliwą partię materiału na papier toaletowy przerobiła na materiał świetnie nadający się jako ręcznik lub chusteczka do nosa.
Których ręczników papierowych używamy najczęściej?
Pomimo, że koncepcja papierowych ręczników pojawiła się jeszcze w dziewiętnastym wieku to dopiero w dwudziestym wieku wynalazek ten znalazł zastosowanie w domowych kuchniach. Ręczniki najpierw zyskały ogromną popularność w Ameryce, ale krótko po tym zyskały ją również na naszym kontynencie. W Polsce mniej więcej od trzech dekad używamy ich zamiast mało estetycznych ściereczek kuchennych i różnego rodzaju szmatek. W kuchni najczęściej używamy ręczników w rolkach. W łazienkach i toaletach stosowane są doskonałe ręczniki zz, czyli takie, które są poukładane listkami na zakładkę. Jeśli używa się do ich trzymania specjalnych pojemników to właśnie ułożenie ich na zakładkę ułatwia ich wyciąganie. Ciągnąc za jeden listek ręcznika automatycznie wysuwamy drugi. Każdy wie jak to wygląda, chociaż trzeba przyznać, że papierowych ręczników używamy najczęściej w kuchni. Ręczniki ułożone na zakładkę dostępne są w publicznych łazienkach i wyciąga się je ze specjalnych dystrybutorów.
Firma, która wynalazła ręczniki papierowe produkuje je dla swoich klientów do dziś. Trzeba przyznać, że tak rewolucyjny wynalazek był dziełem zupełnego przypadku. Okazało się jednak, że matką wszelkich wynalazków zawsze jest potrzeba. I tak było również w przypadku jednorazowych ręczników. Ci, którzy ten produkt wynaleźli nie spodziewali się chyba aż takiego sukcesu.