Ręcznie robione świece zapachowe – jak wygląda proces?

Ręcznie robione świece zapachowe – jak wygląda proces?

Dla wielu ręcznie robione świece zapachowe to wspaniały prezent na każdą okazję. Można je wykorzystać jako upominki ślubne, urodzinowe i świąteczne. To także świetny sposób, aby dodać trochę koloru i zapachu do swojego domu. Poniżej kilka wskazówek na temat tego jak zrobić własne, domowej roboty świece zapachowe, które udekorują dom i wypełnią go przepięknym zapachem.

O ręcznie robionych świecach zapachowych

ręcznie robione świece zapachoweJak stworzyć świece zapachowe? Po pierwsze – wybierzmy swój wosk. Istnieje wiele różnych rodzajów wosku dostępnych do robienia świec zapachowych domowej roboty. Możesz wybierać spośród parafiny i wosku sojowego, które są pochodzenia roślinnego, lub wosku pszczelego i wosku laurowego, które są pochodzenia zwierzęcego. Te dwa ostatnie rodzaje są droższe niż parafina, ale palą się dłużej i wytwarzają mniej sadzy niż parafina. Po drugie – dodajmy drobinę barwnika. Aby stworzyć kolorowe świece, można dodać do nich olejki eteryczne lub barwniki przed wlaniem ich do form. Można również dodać kolory po wlaniu roztopionego wosku do form, dodając niewielką ilość farby olejnej za pomocą zakraplacza lub wykałaczki do roztopionego wosku, zanim całkowicie stwardnieje na powierzchni świecy. Ręcznie robione świece zapachowe to świetny dodatek do wnętrza domu, a poza tym ich zapach stworzy unikalną, przytulną atmosferę. Będziemy mieli dom, do którego będziemy chcieli wracać każdego dnia.

Jeśli dopiero zaczynamy produkcję świec, najlepiej jest używać parafiny, ponieważ jest ona łatwiejsza w obróbce i tańsza niż wosk sojowy. Własnoręcznie wykonane świece zapachowe to świetny sposób na dodanie atmosfery i piękna do każdego pomieszczenia. Proces ich tworzenia jest dość prosty, ale może być czasochłonny. Jednak naprawdę warto się za to zabrać.