Przedszkole pomysłem na biznes

Przedszkole pomysłem na biznes

wyposażenie przedszkola

Osoby, które kochają spędzać czas z dziećmi i nie wyobrażają sobie tego, że mogłyby robić coś innego mogą spróbować założyć własne przedszkole. Oczywiście nie będzie to takie łatwe jak mogłoby się wydawać, gdyż przedszkola są dziedziną uregulowaną prawnie w bardzo szeroki sposób. Trzeba będzie zadbać o wszystko – o toalety, wyjścia ewakuacyjne, wyposażenie przedszkoli, a także wiele innych rzeczy.

wyposażenie przedszkolaWarto wiedzieć o tym, że przedszkole może założyć każdy kto prowadzi działalność gospodarczą i posiada lokal spełniający do tego warunki. Jeśli chodzi o właściciela przedszkola to trzeba wiedzieć, że nie musi być on nauczycielem z wykształcenia. Jednak dyrektor placówki musi mieć wykształcenie pedagogiczne. Wykształcenie pedagogiczne u właściciela przedszkola będzie wymagane dopiero wtedy, kiedy postanowi on samodzielnie kierować placówką oraz samodzielnie prowadzić zajęcia z dziećmi.
Oczywiście sam wpis do bazy firm nie wystarczy. Należy również postarać się o pozytywną opinię Rady Przedszkoli. Jeśli nie pozwoli ona utworzyć nam przedszkola to nie będziemy mogli tego zrobić. Najważniejszy jest oczywiście lokal, w którym będą odbywały się zajęcia dla dzieci. Nie ma znaczenia czy będzie to lokal własny, dzierżawiony czy też wynajęty. Musi on po prostu spełniać określone warunki. Musi on mieć odpowiednią ilość pomieszczeń, sanitariatów. Wszystkie pomieszczenia, znajdujące się w przedszkolu muszą być wentylowany, a lokal nie powinien mieć więcej niż 3 metry wysokości.
Wymagane będzie także oddzielne pomieszczenie, w którym będą przygotowywane posiłki, oddzielne pomieszczenie do zmywania naczyń oraz osobne wejście dla dostawców. Oczywiście trzeba przestrzegać również wszelkich zasad higieny. Niemałym wydatkiem będzie także wyposażenie całego lokalu oraz zorganizowanie jego otoczenia.

Trzeba także bardzo dobrze zagospodarować nie tylko wnętrze lokalu, ale również na przykład zorganizować jakiś plac zabaw dla dzieci. Nie można oczywiście zapominać o zabawkach edukacyjnych oraz meblach.