Proste usuwanie zarysowań szyb

Proste usuwanie zarysowań szyb

Na pewno nie lubimy, gdy szyby w naszym aucie ulegają zarysowaniom. Im głębsze zarysowania tym większe prawdopodobieństwo wymiany szyb, jednak w przypadku płytkich rys możemy zająć się problemem we własnym zakresie. Nie jest to trudne i nie wymaga od nas wiele czasu, a może być bardzo ważnym krokiem.

Odpowiednia pielęgnacja zarysowań szyb

usuwanie rys z szybyKolejny raz wycieraczki zarysowały nam szyby, a więc musimy je niezwłocznie wymienić, ponieważ będą one robić to przy każdym użyciu. Jeżeli używamy szorstkiej ścierki do mycia szyb powinniśmy się jej pozbyć i zmienić ją na miększy model, a nawet na zwykły ręcznik papierowy. Te kroki pomogą nam zapobiegać zarysowaniom szyb w naszym pojeździe. Jeżeli jednak się pojawią to usuwanie rys z szyby w zależności od głębokości będzie wymagać różnych metod. Od razu trzeba wspomnieć, iż głębokie rysy będą do usunięcia już tylko przez profesjonalistę, a nawet jedynie będą do wymiany. Z kolei płytkie zarysowania będziemy w stanie usunąć we własnym zakresie. Do tego potrzebować będziemy bardzo mało rzeczy. Filc i pasta polerska pomogą nam je usunąć. Zanim jednak zaczniemy polerowanie umyjmy szybę, odtłuśćmy ją i wytrzyjmy ręcznikiem kuchennym. Tak przygotowaną szybę możemy rozpocząć polerować. Zadbajmy o używanie największej ilości siły i okrążeń w miejscu zarysowań, jednak nie pomińmy powierzchni dookoła ich, ponieważ jest równie ważna. Pracę możemy ułatwić sobie z pomocą podgrzania szyby do 40 stopni.

Usuwanie zarysowań z szyb w pojeździe mogłoby wydawać się ciężkim zadaniem. Nie jest ono ciężkie, o ile rysy są płytkie. Do tego zabiegu wystarczy trochę czasu, filc i pasta polerska. Mimo to zadbajmy o to, aby unikać sytuacji powodujących zarysowania na naszych szybach, aby jak najmniej poświęcać czasu na polerowanie.