Profesjonalne manetki do maszyn wyczynowych

Profesjonalne manetki do maszyn wyczynowych

Sprzęt motocyklowy był często porównywany do podzespołów komputerowych, które były często wymieniane przez zapalonych gamerów. Podobnie było w przypadku motocyklistów, którzy bardzo często modyfikowali maszyny, by lepiej spełniały ich wymagania i dopasowywały się do stylu prowadzenia konkretnego kierowcy.

Manetki do motocykla wyczynowego

manetki crossNiektóre podzespoły motocykli były częściej wymieniane niż pozostałe, a jednym z takich podzespołów były właśnie manetki. Niektórzy kierowcy bardzo narzekali na fabryczne egzemplarze, głównie wskazując na niewygodę i utrudnianie sterowania. Z tego powodu, manetki cross były jednymi z bardziej poszukiwanych części, zwłaszcza te które zapewniały kierowcom lepszą kontrolę nad motocyklem, ale również i większą wygodę w trakcie jazdy. Najbardziej popularnymi modelami manetek były wersje z wbudowanym podgrzewaniem, które pozwalało na jazdę niemal w każdych warunkach, również w zimie. Manetki te często wykonywane były z pozornie miękkiego materiału, odpornego na ścieranie podczas długotrwałej jazdy, a jednocześnie bardziej wygodnego niż odmiany z gumy czy tworzyw sztucznych, męczące dłonie po dłuższej sesji na motocyklu. Większość manetek była dość uniwersalna, więc nie było problemu z montażem takowych na motocyklach od mniej znanych producentów, którzy nie posiadali w ofercie wymiennych akcesoriów do maszyn, choć można było również spotkać modele przeznaczone do konkretnego rodzaju i modelu motocykla.

Takie manetki były na ogół lepiej dopasowane i łatwiejsze w montażu niż odmiany uniwersalne, a w przypadku modeli podgrzewanych, podłączenie systemu ogrzewania do zasilania motocykla było zdecydowanie ułatwione. Ostatecznie, w sprzedaży można było znaleźć model manetek odpowiadający potrzebom niemal każdego kierowcy.