Proces regeneracji wtryskiwaczy benzynowych

Proces regeneracji wtryskiwaczy benzynowych

W pojazdach mechanicznych poszczególne elementy i podzespoły zużywają i zanieczyszczają się w trakcie eksploatacji. Właściciele samochodów nastawieni są na naprawy i wymiany, które niekiedy są bardzo kosztowne. Aby ich uniknąć można zdecydować się na czyszczenie wtryskiwaczy benzynowych regeneracja wychodzi dużo oszczędniej a parametry systemu wtrysków są przywrócone do niemal fabrycznych.

Jak przebiega regeneracja wtryskiwaczy benzynowych?

Wtryskiwacze benzynowe regeneracjaEksploatacja pojazdu wiąże się ze zużywaniem jego poszczególnych elementów i podzespołów. Nawet jeżeli pracują one w najlepszych warunkach, to nie da się uniknąć zmniejszania ich parametrów. Aby uniknąć kosztownych napraw i konieczności wymiany sprzętów dobrze jest zdecydować się na przeprowadzenie procesu regeneracji. Jednym z elementów eksploatacyjnych, które można odnowić warsztatowo są wtryskiwacze benzynowe regeneracja jest procesem tanim i nie trwającym długo, a efekty są tego warte. Proces regeneracji jest przeprowadzany w specjalnie przystosowanych do tego warsztatach, przez ludzi, do tego wykwalifikowanych. Samo czyszczenie przebiega w kilku fazach – mycie obudowy, czyszczenie myjką ultradźwiękową, płukanie wsteczne. Te wszystkie fazy zakończone są serią testów i pomiarów, które mają przywrócić wtryskiwaczom fabryczne parametry. Bada się szczelność, wydajność przy całkowitym wypełnieniu, strugę rozpylenia i atomizację.

W momencie kiedy dla wtryskiwaczy benzynowych regeneracja jest konieczna może ona zaoszczędzić olbrzymiego wydatku, który byłby spowodowany obowiązkiem wymiany podzespołu. Poprzez czyszczenie, wymianę uszczelnień oraz przeprowadzenie serii testów, które przywrócą im dawne parametry, wtryskiwacze benzynowe są jak nowe i mogą jeszcze przez długi czas spełniać swoje zadanie.