Praca groomera, czy strzyżenie psów jest łatwe?

Praca groomera, czy strzyżenie psów jest łatwe?

fryzjer dla psa

Zastanawiałeś się kiedyś jak wygląda praca w salonie pielęgnacyjnym dla psów? A może sam wykonujesz zabiegi upiększające na swoim zwierzątku? Z chęcią opiszę Ci jak wygląda praca jako fryzjer dla psów i obalę różne mity. Pracuję w jednym z salonów w Krakowie.

Fryzjer dla psa to dzisiaj bardzo pożądany zawód

fryzjer dla psaUkończyłam szkołę ze specjalizacją na groomera i mam już dwanaście lat doświadczenia. Już na wstępie obalę pierwszy mit, który brzmi następująco: „praca jako fryzjer dla psa jest łatwa, prosta i przyjemna”. Jedno się w tym zgadza, praca jest przyjemna, jednak tylko pod jednym warunkiem jakim jest zamiłowanie do zwierząt! Jeśli nie przepadasz za zwierzętami, unikasz je i krzywisz się na ich widok, to w jaki sposób to może być przyjemne? Warunek konieczny to miłość do zwierząt! Natomiast odnośnie słów: „łatwa”, czy „prosta”, zdecydowanie tak nie jest. Strzyżenie psów wymaga anielskiej cierpliwości, naprawdę rzadko się zdarza, aby zwierzę było spokojne podczas zabiegu. Zazwyczaj nie chce pozwolić na to, żeby ktoś obcinał jego sierść, więc trzeba dużo czasu poświęcić na ustawianie psa, sprawienie aby stał w bezruchu, trwa to o wiele dłużej niż sama czynność strzyżenia. Trzeba też wiedzieć jakie kosmetyki można wykorzystać dla danego czworonoga. To co jednemu będzie służyć, innemu może wręcz zaszkodzić. A kosmetyków jest mnóstwo do wyboru. Fryzjer dla psów jest zdecydowanie zawodem, na który trzeba poświęcić dużo czasu na naukę i przede wszystkim praktyki. Drugi mit: „nie trzeba specjalnego szkolenia, aby zostać groomerem”. To jest absolutnie nieprawda, nikt nie zatrudni osobę, która nie ma chociażby ukończonego kursu ze specjalności: „strzyżenie psów”.

Aktualnie w Krakowie znajduje się szkoła policealna, która przygotowuje na profesje zwaną: „fryzjer dla psów”. Myślę, że wyjaśniłam, że owa praca nie jest taka łatwa na jaką wygląda, także szacunek takim osoba też się należy.