Powłoki wykonywane ze srebra, cyny, niklu oraz chromu

Powłoki wykonywane ze srebra, cyny, niklu oraz chromu

Większość elementów, z których korzystamy na co dzień ma na sobie jakąś powłokę. Ta powłoka powstaje w firmach, które zajmują się galwanizacją. Wiadomo, że galwanizacja kojarzy się głównie z przemysłem samochodowym.

Zastosowanie powłok galwanicznych z różnych gałęziach przemysłu

srebrzenieRzeczywiście elementy samochodów czy motocykli bardzo często pokrywane są chromem, dzięki czemu są odporne na czynniki niszczące, ale też wyglądają znakomicie. Są także powłoki, które mogą mieć kontakt z żywnością. Przykładowo sztućce bardzo często ulegają procesowi, jakim jest srebrzenie. Dzięki temu sztućce nie tylko wyglądają dobrze, połyskują, ale też chronią stal, aluminium, miedź przed niszczeniem. Tak samo działa cyna. Cynowanie często dotyczy maszyn przemysłu spożywczego, ale też opakowań na produkty spożywcze. Metalowe pudełko na kawę może mieć od wewnątrz taką powłokę. Chroni to produkt spożywczy przed dostaniem się do niego rdzy i innych substancji, które mogą zniszczyć żywność, a nawet być niebezpieczne dla zdrowia człowieka. Nakładanie powłok ze srebra, niklu, chromu czy cyny odbywa się przy zastosowaniu różnych metod. Wśród metod bez prądu najczęściej stosowana jest kąpiel w danym środku pokrywającym. Taka kąpiel zapewnia idealne pokrycie przedmiotu. Rzadziej korzysta się z innych metod. Przedmioty do pokrycia umieszczane są na zawieszkach albo na urządzeniach, które obracają się i przez to przedmiot można pokryć w całości. Zastosowanie takich metod to idealne rozwiązanie. Jedne powłoki chronią przed innymi.

Nikiel jest np. powłoką, która może alergizować skórę, dlatego nakłada się na nikiel jeszcze jedną powłokę, dzięki której nie będzie działania alergennego. Koszt takiej galwanizacji zależy od wielkości zlecenia, a także od tego, jaka powłoka zostanie wybrana oraz z jakiej metody skorzysta firma.

Informacje pochodzą z http://www.cynkopol.pl