Poliwęglan zamiast szkła

Poliwęglan zamiast szkła

Współczesne wnętrza cechują się przede wszystkim przestrzennością. W architekturze dominuje szkło, które wprowadza do pomieszczeń mnóstwo dziennego światła. Szkło to wplata się w budynku głownie w postaci świetlików dachowych. Wykorzystuje się je nie tylko w budynkach użyteczności publicznej, ale też w domach prywatnych. 

Świetlik z poliwęglanu nada wnętrzu przestrzenności

świetliki z poliwęglanuPrzeszklenia dachów w architekturze stosuje się już od bardzo dawna. Ich głównym zadaniem jest nadanie wnętrzu przestrzenności, dzięki wprowadzeniu dużej ilości dziennego światła. Świetliki dachowe i przeszklenia dają też poczucie bliskości z naturą, kiedy to na przykład będą w galerii handlowej, mamy ponad głowami błękitne niebo. Zwiększająca się  popularność przezroczystych płyt z poliwęglanu wynika z opracowania nowoczesnych systemów uszczelniających oraz mocowań, które dają możliwość tworzenia przeszklonych zadaszeń w różnych formach. Dzięki temu bez przeszkód można tworzyć kopuły czy też przeszklone budynki o nieregularnych kształtach. Bardzo często też na domowych poddaszach stosuje się świetliki z poliwęglanu, które oprócz tradycyjnych okien stają się  dodatkowym źródłem światła. Takie solidne świetliki z poliwęglanu są doskonałym rozwiązaniem dla pracowni malarskich, gdzie światło dzienne jest kluczowe do uzyskania odpowiedniego efektu pracy. Niezwykła elastyczność i wytrzymałość poliwęglanu powoduje, że świetliki są niezwykle wytrzymałe i są w stanie służyć nam przez długie lata. 

Dobre oświetlenie wnętrza jest bardzo ważne. Nowe technologie pozwalają na wprowadzanie światła nie tylko przez okna, ale również przez tak zwane świetliki poliwęglanowe. Są one niezwykle wytrzymałe, co pozwala nam również na stworzenie z nich na przykład ogrodów zimowych.