Podstawy spawania spawarką TIG

Podstawy spawania spawarką TIG

Spawarki TIG można podzielić na cztery podstawowe, główne części lub obszary, które są bardzo krytyczne dla pomyślnego działania urządzenia. To są wszystkie podstawy spawania TIG, które musimy znać. Pierwszym obszarem, o którym będę mówić, jest zasilacz. 

Cykl pracy spawarką TIG

półautomatyczna spawarka tig do aluminiumZasilanie każdej maszyny TIG jest kluczowym obszarem, w którym kontroluje się wiele zmiennych. Niektóre z maszyn do spawania metodą TIG „szytych na miarę” mają bardzo podstawowe funkcje i możliwości.  Weźmy na przykład małą spawarkę 110 V lub 220 V typu hobby lub DIY. Wiele z tych maszyn będzie pracować przy bardzo niskim maksymalnym natężeniu prądu. Będą miały niższe cykle pracy i często używane uzwojenia aluminiowe w źródłach zasilania. Czym charakteryzuje się półautomatyczna spawarka tig do aluminium? Pierwszą rzeczą, którą zauważymy, jest sam rozmiar zasilacza tej maszyny w porównaniu do mniejszego spawacza hobbystycznego. Maksymalna moc wyjściowa będzie znacznie wyższa, a ta maszyna będzie pracować dzień i noc w bezproblemowym i bezproblemowym środowisku produkcyjnym. Cykl pracy będzie znacznie dłuższy, a urządzenie będzie też zapewniać lepszy prąd wyjściowy, co oznacza, że ​​uzyskamy znacznie lepsze ściegi spawalnicze. Drugi obszar to palnik lub uchwyt spawalniczy MIG. Ponownie na dolnym końcu skali, uchwyty dostarczane z tanimi spawarkami MIG są zwykle własnością tej konkretnej marki spawarki. 

Materiały dodatkowe do spawania w uchwycie TIG nie będą tak „głównym strumieniem”, a jakość rzeczywistego uchwytu spawalniczego może być znacznie gorszej jakości i trwałości, co doprowadzi do awarii oraz wielu przekleństw. Przemysłowe uchwyty spawalnicze TIG oferują dłuższe cykle pracy, znacznie więcej opcji materiałów eksploatacyjnych, dłuższą żywotność i większą dostępność części zamiennych.