Podłogi układane z podestów

Podłogi układane z podestów

Skonstruowanie podłogi w szybki sposób wymaga użycia podestów. Tak samo jest wtedy, kiedy mamy podłogę, której nie chcemy zniszczyć,a chcemy postawić na niej coś ciężkiego lub posiadającego ostre kształty. Podesty są wytrzymałe i z pewnością dużo tańsze niż na przykład płytki ceramiczne. Poza tym mogą wyglądać dobrze, jeśli wybierzemy takie, które są dopasowane do designu wnętrza.

Materiał wykonania podestów

podesty podłogoweNajbardziej podstawowym materiałem jest oczywiście drewno. Podesty podłogowe drewniane wykorzystywane są nie tylko we wnętrzach pomieszczeń, ale także na tarasach i w przestrzeni zewnętrznej. Takie podesty często są do kupienia w hipermarketach budowlanych. Są wykonane z drewna lub deski kompozytowej. W tym drugim przypadku możemy nie obawiać się o to, że pod wpływem wilgoci nasz podest zacznie się niszczyć. Podesty mogą być wykonane również z tworzyw sztucznych. Doskonale przylegają one do podłóg i służą do ochrony podłogi przed rzeczami ciężkimi i rysującymi ją. Często podesty tego typu przypominają puzzle. Można je dowolnie łączyć, a także przycinać, dlatego nie ma problemów z użytkowaniem, nawet przez nieprofesjonalnych użytkowników. Podesty podłogowe nie wymagają dużego nakładu kosztów i jest to ich największy plus. Warto je posiadać chociażby w sytuacji awaryjnej, kiedy organizujemy imprezę i nie chcemy mieć poważniejszych strat.

Często na eventach plenerowych układa się podesty, co tworzy doskonałą przestrzeń, na której można nawet tańczyć. Najwięcej osób decyduje się na podesty drewniane, ponieważ można je śmiało odnawiać. Dzięki temu przez naprawdę długi czas nie ma konieczności ich całkowitej wymiany. Wymiary podestów są dowolne, można je zamówić również u producentów w dowolnych konfiguracjach szerokości i długości.