Po co są pokrowce?

Po co są pokrowce?

Pokrowiec samochodowy Citroen, Renault, Iveco

Pokrowiec jak sama nazwa wskazuje pokrywa coś. Pokrowce samochodowe chronią lakier samochodowy przed zniszczeniem. Używa się ich zazwyczaj gdy samochód jest trzymany na dworze. Kupując plandeki na samochody trzeba ją idealnie dopasować.

Pokrowce samochodowe – do czego służą?

Pokrowiec samochodowy Citroen, Renault, IvecoDlatego najpierw trzeba samochód nasz dokładnie zmierzyć. Wyznacznikiem powinien być kształt, długość jak i obwód samochodu mierzony na wysokości zderzaka. Najlepszej jakości plandeki do samochodów osobowych, są nieprzemakalne. Powinny też być, i to jest ważne, paroprzepuszczalne. Jest to potrzebne po to aby odprowadzały wilgoć, mogącą gromadzić się pod plandeka. Zazwyczaj takie plandeki na samochody są wielosezonowe, dzięki czemu możemy używać ich zarówno latem jak i zimą. Powinny chronić nie tylko przed deszczem czy śniegiem. Mają za zadanie ogólnie chronić pojazd przed niedogodnymi warunkami takimi jak np. ptasie odchody, które szczególni niszczą karoserię. Niebezpieczne też są soki z drzew. Oprócz pokrowców na samochody są też takie na jednoślady i one będą chroniły nasze motocykle czy quady, a nawet skutery. Większość pokrowców chroni również przed wżerami czy blaknięciem lakieru. Pokrowiec dla przewozu psa jest po to aby przewieźć w nim psa. Jest bardzo praktyczny bo dzięki niemu mamy też czystą podłogę w samochodzie. No i oczywiście mamy najpopularniejszą grupę czyli zwykłe pokrowce na siedzenia. Możemy tez zaopatrzyć się w pokrowiec na kierownice. Wszystkie pokrowce powinny być łatwo montowane, ponieważ czasem zdarzy się, że musimy szybko zdjąć taki pokrowiec. A także powinien po złożeniu zajmować mało miejsca, abyśmy mogli go przewozić w samochodzie. Ważne jest aby dobrze wybrać pokrowiec do samochodu, żeby nie było jakichś problemów. Wprawdzie jest gwarancja na takie pokrowce samochodowe iveco daily, ale nie obejmuje ona bowiem błędnego dobrania pokrowca. Plandeki są bardzo pożyteczne dla ludzi, którzy nie posiadają garażu. Ważne aby jeśli chcemy kupić, nie oszczędzać na niej, bo ucierpi jakość.

Warto też kupić pokrowce samochodowe na siedzenia, aby ta tapicerka była naprawdę w dobrym stanie. Może to mieć znaczenie w późniejszym czasie gdy będziemy chcieli sprzedać pojazd. Dobrze utrzymane auto zawsze jest łatwiej sprzedać niż te o które nie jest dbanie.