Plany i finanse wesela – auto do ślubu

Plany i finanse wesela – auto do ślubu

auto do ślubu

Podział kosztów ślubnych, jak wszystko zaplanować, aby się nie pogubić? Nadeszły czasy kiedy przy organizacji ślubu i wesela koszty zostają podzielone. Kiedyś rodzina Panny Młodej zobowiązana była pokryć wszelkie koszta organizacji ceremonii. Coraz częściej osoby niezależne finansowo, mający stały dochód decydują się na własną organizacje wesela, lub dzielą koszty na dwie rodziny.

Auto do ślubu – Rybnik – warto wynająć

 

auto do ślubuCo więc należy do obowiązku rodziny Panny Młodej. Przede wszystkim zaproszenia ślubne i papeteria ślubna, następnie fotograf i kamerzysta. Rodzice Młodej finansują oczywiście strój wraz z dodatkami. Przyjęcie weselne wraz z mniej lub bardziej wystawnym tortem. Ostatnią rzeczą jest dekoracja zarówno sali jak i kościoła i samochodu. Poza kosztami ważne jest jeszcze aby zorganizować moment błogosławieństwa rodziców przed ceremonią. Natomiast rodzice Pana Młodego są odpowiedzialni za finansowanie: napojów alkoholowych i bezalkoholowych, następnie obrączki wybrane przez narzeczeństwo. W ich zakresie jest również strój Pana Młodego wraz z dodatkami, bukiet dla Panny Młodej, auto do ślubu Rybnik, zespół muzyczny lub DJ i podróż poślubna. Wszystko te koszty zależą od rangi wesela i ślubu. Pewne koszty możemy ograniczyć poprzez wybór mniej kosztownych opcji. Przykładem może być samochód do ślubu, lub wybór mniej kosztownego tortu.
Przed rozpoczęciem jakiego kol wiek planowania należy jednak usiąść i postanowić, podzielić koszta. Lub uzyskać daną kwotę od obydwu rodzin i formalności pozałatwiać sami. Teoretycznie wszystko tak wygląda, ale w praktyce podczas nawału obowiązków i formalności sprawa wygląda nieco inaczej. Ważne jest też ustalenie budżetu, ile na co chcemy przeznaczyć, pomoże to nam w kontrolowaniu naszych wydatków i pokaże gdzie oszczędziliśmy, a gdzie jednak chcemy wydać troszkę zbyt dużo. Należy też mówić rodzicom o naszych oczekiwaniach wobec nich, co chlelibyśmy osiągnąć, czego raczej chcielibyśmy uniknąć.

Jeśli natomiast sami płacimy za wszystko ładnie z naszej strony będzie wyglądać, jeśli dla formalności rodziców poprosimy o zajęcie stanowiska wobec kilku istotnych spraw, niech poczują się ważni. To wszystko sprawi, że w miłej atmosferze spędzimy swoją uroczystość, nie martwiąc się niepotrzebnie o szczegóły.