Planowanie kuchni w 3D

Planowanie kuchni w 3D

marmur Warszawa

Najlepsza kuchnia to ta, która jest przede wszystkim funkcjonalna. Funkcjonalność zaś tego pomieszczenia zapewnić sobie możemy, gdy dobrze przemyślimy jakie mamy potrzeby i uwzględnimy je jeszcze na etapie planowania, nie mówiąc już o samym kupnie elementów wyposażenia kuchni.

Marmur Warszawa to dobry materiał

Dzisiejsza technologia umożliwia nawet laikowi współuczestniczenie, a nawet samodzielne tworzenie przestrzeni kuchennej. W tym oczywiście rozstawienia mebli i sprzętu kuchennego, a także szczegółowego wyglądu (koloru, grubości i wielkości) instalowanych blatów. Każdy ma przecież w domu komputer, najczęściej z dostępem do Internetu. Firmy sprzedające wyposażenie kuchni dysponują natomiast odpowiednimi platformami, które umożliwiają klientowi zobaczenie w wirtualnej wizualizacji, jak jego pomysły będą się prezentować w konkretnej kolorystyce i przestrzeni. Obraz, który otrzymujemy w takiej wizualizacji jest w 3D.

marmur WarszawaNie potrzebujemy przy tym żadnych w zasadzie zdolności – wystarczy, że wprowadzimy do programu odpowiednie dane: ilość i wielkość szafek, różne sprzęty kuchenne odpowiednio rozstawione, uwzględniamy nawet kolorystykę ścian i wysokość pomieszczenia. Dzięki takiej wizualizacji, jesteśmy w stanie przewidzieć jak będzie się prezentował każdy proponowany przez nas detal: blaty kuchenne o odpowiedniej grubości, zabudowana lodówka odpowiedniej wielkości, a nawet rozmieszczenie i ilość lamp. Kolejną rzeczą, której wybór ułatwia nam program do projektowania wnętrz, jest wybór materiałów z których elementy kuchni są wykonane. Czy wybieramy stół drewniany, czy wywieramy okleinę na meble z tworzywa sztucznego? Czy odpowiadają nam blaty kamienne, czy raczej tworzywa sztucznego? A jeśli już zdecydujemy się na kamień, to czy wolimy granit, czy marmur Warszawa? Dodatkowo możemy ocenić w jaki sposób rozstawić sprzęty i meble, by dobrze wykorzystać przestrzeń i by w kuchni pracowało się i spędzało czas w sposób przyjemny. Takie sposoby aranżacji przestrzeni ułatwia podjęcie decyzji w wielu ważnych kwestiach, umożliwia dopracowanie wielu szczegółów, a także chroni klienta przed popełnieniem błędów w planowaniu kuchennej przestrzeni. Widok 3D umożliwia nam nie tylko podejmowanie decyzji w kwestiach bardzo podstawowych. Mamy też możliwość zadbania o takie szczegóły, jak wybór odpowiadających nam krawędzi blatów czy uchwytów od mebli.