Pięknie pachnące świece

Pięknie pachnące świece

Najczęściej świece zapachowe palimy w sezonie jesienno-zimowym. Palenie świec latem, gdy jest naprawdę upalnie, nie jest zbyt dobrym pomysłem, gdyż mamy wrażenie, że jest jeszcze goręcej. Natomiast zapalenie świecy, gdy za oknem jest buro i ponuro to najlepsze uczucie na świecie. Świece zapachowe dostaniemy w każdym supermarkecie, jednak możemy również udać się do specjalnego sklepu z wszystkimi możliwymi opcjami.

Zalety palenia świec zapachowych

sojowe świece zapachoweJak już wspomniano w powyższym fragmencie tego tekstu, palenie świec zapachowych jest najlepszym pomysłem w sezonie jesienno-zimowym. Wtedy to jest najchłodniej, a nawet najmniejszy płomień świecy sprawia, że od razu czujemy się lepiej, jakby od razu zrobiło się znacznie cieplej. Jesień i zima to również czas, gdy uwielbiamy otaczać się szczególnymi zapachami kojarzącymi się ze smakami tej pory roku. To oczywiście znana wszystkim wanilia, cynamon kojarzący się oczywiście z bułeczkami cynamonowymi z lukrem czy jabłko przypominające nam o wyjątkowej szarlotce z kruszonką. Wybierając zapachy, warto zwrócić uwagę, by były to sojowe świece zapachowe, które są znacznie bardziej ekologicznym wyborem niż tradycyjne świece, które najczęściej robi się z parafiny. Dodaje się do nich również stearynę oraz inne substancje, których zadaniem jest przedłużenie życia świec. Czyli są to substancje spowalniające spalanie, dzięki czemu możemy cieszyć się daną świecą dłużej.

Jak już wspomniano powyżej, jesień i zima to czas na intensywnie pachnące świece zapachowe. Właśnie wtedy wybieramy mocne zapachy, które kojarzą nam się ze smakami i przyprawami, których używamy podczas tej pory roku. To oczywiście takie smaki, jak delikatna wanilia, aromatyczny cynamon czy intensywnie pachnące jabłko z dodatkami.