Pasja do wspinaczki skalnej

Pasja do wspinaczki skalnej

Kiedy byłam dzieckiem moi rodzice po raz pierwszy przyprowadzili mnie na salę, na której znajdowały się ściany wspinaczkowe. Bardzo mi się tam spodobało i przez jakiś czas brałam udział w regularnych zajęciach. Potem pojawiło się gimnazjum i liceum i na ten czas zapomniałam o mojej pierwszej pasji. Wróciłam do niej całkiem niedawno.

Nauka wspinaczki na skałach

kursy wspinaczkoweMoi znajomi są dość mocno zaskoczeni, kiedy mówię im, że moją wielką pasją jest wspinaczka. Do wspinania, na razie na sztucznych ściankach, powróciłam po kilkunastoletniej przerwie. Regularnie wspinam się od roku i wiem, że jestem gotowa na to, żeby wykonać kolejny krok. Tym kolejnym krokiem są kursy wspinaczkowe, które odbywa się w kolejności, zaczynając od tych najbardziej podstawowych. Kursy wspinaczkowe, na które chce się wybrać, odbywają się w terenie, na prawdziwych skałach. Prowadzone są one prze profesjonalnych taterników, którzy nie tylko przyswajają uczestnikom wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim uczą praktycznych umiejętności radzenia sobie na skałach. A prawdziwe skały są o wiele bardziej nieprzewidywalne niż te, stworzone przez człowiek na sztucznych ściankach. Kurs, na których chce się zapisać, będzie trwał tydzień. Poznam na nim na pewno mnóstwo wspaniałych osób i będę miała okazję do tego, żeby opanować umiejętności wspinaczkowe, które pozwolą mi przejść na kolejny etap nauki. W przyszłym roku wybiorę się na pewno na bardziej zaawansowany kurs.

W związku z tym, że bardzo dobrze radzę sobie ze wspinaczką na sztucznych ściankach, postanowiłam spróbować swoich sił na prawdziwych skałach. Zapisałam się więc na kurs wspinaczkowy, na którym nauczę się od najlepszych wszystkiego, na temat podstaw wspinania się w terenie. Potem będę mogła dalej doskonalić swoje umiejętności na kolejnych kursach.