Oświetlanie ulic nocą przy pomocy lamp LED

Oświetlanie ulic nocą przy pomocy lamp LED

Oświetlenie ulicy jest bardzo ważne. Spełnia ono istotne zadanie, a mianowicie sprawia, że kierowanie pojazdami nocą jest bezpieczniejsze. Z oświetlenia ulicznego korzysta się zawsze wtedy, kiedy nie ma możliwości skorzystania ze światła słonecznego.

Ograniczenie zużycia energii elektrycznej a wybór oświetlenia

oświetlenie uliczne ledowePoza tym oświetlenie uliczne spełnia też wiele innych zadań. Dzięki niemu miasto może wyglądać znacznie ładniej, nowocześniej. Poprzez oświetlenie ulicy można wyeksponować konkretne walory miasta. Oświetlenie nadaje nie tylko ton, ale również prestiż miejscowości, w której się znajduje. W oświetlaniu dróg i ulic najważniejsze jest to, by technologie były efektywne energetycznie. Liczy się również ich wytrzymałość i stabilność pracy. Ważna jest także jakość emitowanej barwy światła. Dlatego warto postawić na oświetlenie uliczne ledowe, bo jest to rozwiązanie, które zapewnia wszystkie powyższe cechy. Zawsze w czasie projektowania oświetlenia ulicznego trzeba brać pod uwagę koszty wybranego rozwiązania. Koszty wiążą się oczywiście z użytkowaniem oświetlenia. Nowoczesne technologie takie jak oświetlenie LED jest w stanie zagwarantować spore oszczędności. Świadome zarządzanie zasobami energetycznymi powinno brać pod uwagę możliwość zastosowania oświetlenia energooszczędnego. Poza tym stosując rozwiązania energooszczędne, ograniczona zostaje emisja dwutlenku węgla do atmosfery. Unia Europejska nakazała Polsce ograniczenie zużycia energii elektrycznej o 20% (jest to wartość minimalna).

Czas określony do osiągnięcia tego pułapu i określony przez UE to 2020 rok. Polska jest w stanie to zrobić, stosując różne energooszczędne rozwiązania. Wśród nich na szczególną uwagę zasługuje właśnie oświetlenie ulic, które każdej nocy wykorzystuje sporo energii elektrycznej. Można to ograniczyć, stosując rozwiązania LED.